STS KOD PROMOCYJNY

Jowita Wrzesień i Anhelina Łysak z brązowymi medalami Mistrzostw Świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyJowita Wrzesień i Anhelina Łysak z brązowymi medalami Mistrzostw Świata

Jowita Wrzesień i Anhelina Łysak sięgnęły po brązowe medale Mistrzostw Świata w zapasach, które odbywają się w Belgradzie. Tym samym kontynuują dobrą passę reprezentantek Polski, ponieważ dzień wcześniej na najniższym stopniu podium stanęła Anna Łukasiak. Jowita Wrzesień startowała w kategorii do 59. kilogramów, a Anhelina Łysak w kategorii olimpijskiej do 57. kilogramów. 

Brąz Jowity Wrzesień po niesamowitej walce

Od początku swoich startów w Belgradzie Jowita Wrzesień wyglądała bardzo dobrze. Reprezentantka Polski w zapasach rywalizowała w kategorii do 59. kilogramów. Przez turniej szła jak burza i swoją pogromczynię znalazła dopiero w półfinale, gdzie przegrała z dobrze dysponowaną Norweżką Grace Bullen. Porażka sprawiła, że Jowicie Wrzesień pozostała rywalizacja w małym finale o brązowy medal mistrzostw świata. Tam naprzeciwko niej stanęła Erdenesuvd Bat-Erdene z Mongolii. 

Pojedynek o brąz miał bardzo emocjonujący przebieg. W pewnym momencie rywalka prowadziła już 2:1, a czas do końca walki szybko się kurczył. Wydawało się, że Jowita Wrzesień traci powoli szansę na medal, aż dwie sekundy przed końcem powaliła rywalkę i wyszła na prowadzenie. Dzięki temu to Polka stanęła na najniższym miejscu podium. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze. Wcześniej w tym roku sięgnęła jeszcze po srebro Mistrzostw Europy. 

Anhelina Łysak z medalem w olimpijskiej kategorii

Od pewnego czasu Anhelina Łysak startuje w barwach reprezentacji Polski. W zeszłym roku wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy, a tym razem sięgnęła po brąz mistrzostw świata, co jest jej największym sukcesem. Odniosła go w olimpijskiej kategorii wagowej do 57. kilogramów. Reprezentantka Polski do małego finału musiała przebijać się przez repasaże. Tam pokonała Emmę Tissinę z Kazachstanu. W pojedynku o brąz zmierzyła się z Davaachimeg Erkhembayar z Mongolii. Anhelina Łysak dominowała na macie od początku do końca i zasłużenie sięgnęła po brąz. Jej rywalka nie miała żadnych szans.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...