Jowita Wrzesień i Anhelina Łysak z brązowymi medalami Mistrzostw Świata

Strona głównaSporty walkiZapasyJowita Wrzesień i Anhelina Łysak z brązowymi medalami Mistrzostw Świata

Jowita Wrzesień i Anhelina Łysak sięgnęły po brązowe medale Mistrzostw Świata w zapasach, które odbywają się w Belgradzie. Tym samym kontynuują dobrą passę reprezentantek Polski, ponieważ dzień wcześniej na najniższym stopniu podium stanęła Anna Łukasiak. Jowita Wrzesień startowała w kategorii do 59. kilogramów, a Anhelina Łysak w kategorii olimpijskiej do 57. kilogramów. 

Brąz Jowity Wrzesień po niesamowitej walce

Od początku swoich startów w Belgradzie Jowita Wrzesień wyglądała bardzo dobrze. Reprezentantka Polski w zapasach rywalizowała w kategorii do 59. kilogramów. Przez turniej szła jak burza i swoją pogromczynię znalazła dopiero w półfinale, gdzie przegrała z dobrze dysponowaną Norweżką Grace Bullen. Porażka sprawiła, że Jowicie Wrzesień pozostała rywalizacja w małym finale o brązowy medal mistrzostw świata. Tam naprzeciwko niej stanęła Erdenesuvd Bat-Erdene z Mongolii. 

Pojedynek o brąz miał bardzo emocjonujący przebieg. W pewnym momencie rywalka prowadziła już 2:1, a czas do końca walki szybko się kurczył. Wydawało się, że Jowita Wrzesień traci powoli szansę na medal, aż dwie sekundy przed końcem powaliła rywalkę i wyszła na prowadzenie. Dzięki temu to Polka stanęła na najniższym miejscu podium. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze. Wcześniej w tym roku sięgnęła jeszcze po srebro Mistrzostw Europy. 

Anhelina Łysak z medalem w olimpijskiej kategorii

Od pewnego czasu Anhelina Łysak startuje w barwach reprezentacji Polski. W zeszłym roku wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy, a tym razem sięgnęła po brąz mistrzostw świata, co jest jej największym sukcesem. Odniosła go w olimpijskiej kategorii wagowej do 57. kilogramów. Reprezentantka Polski do małego finału musiała przebijać się przez repasaże. Tam pokonała Emmę Tissinę z Kazachstanu. W pojedynku o brąz zmierzyła się z Davaachimeg Erkhembayar z Mongolii. Anhelina Łysak dominowała na macie od początku do końca i zasłużenie sięgnęła po brąz. Jej rywalka nie miała żadnych szans.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...