Katarzyna Krawczyk brązową medalistką Mistrzostw Europy w zapasach

Strona głównaSporty walkiZapasyKatarzyna Krawczyk brązową medalistką Mistrzostw Europy w zapasach

Katarzyna Krawczyk wywalczyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy w zapasach rozgrywanych w Zagrzebiu. Polka w kapitalnym stylu pokonała w małym finale 9:0 Elnurę Mammadovą z Azerbejdżanu. Dzięki temu wywalczyła drugi medal dla biało-czerwonych na tegorocznej imprezie. Katarzyna Krawczyk startowała w kategorii do 55 kilogramów. Niestety w kategorii do 50 kilogramów walkę o brąz przegrała Anna Łukasiak.

Czwarty medal ME w karierze Katarzyny Krawczyk

Dla reprezentantki Polski Katarzyny Krawczyk to już czwarty brązowy medal mistrzostw Europy w karierze. Po pierwszy sięgnęła aż 12 lat temu w Dortmundzie w kategorii do 55 kilogramów. Później zeszła do niższej kategorii do 53 kilogramów, gdzie po brąz sięgała w 2018 roku w Kaspijsku i przed rokiem w Budapeszcie. Teraz powróciła do wyższej kategorii i znów stanęła na podium. To duże osiągnięcie naszej utytułowanej i doświadczonej zapaśniczki.

Polka walkę o medal rozpoczęła już na etapie kwalifikacji. Tam pokonała 4:2 Ukrainkę Mariję Vynnyk i awansowała do ćwierćfinału. W kolejnym starciu Katarzyna Krawczyk okazała się lepsza od Turczynku Bedihy Gun, z którą wygrała 6:3. Dzięki temu zameldowała się w strefie medalowej. Niestety w półfinale Polka musiała uznać wyższość świetnie dysponowanej Rumunki Andreei Beatrice Any, która następnie sięgnęła po złoto. Skończyło się 4:10. Przed Katarzyną Krawczyk pozostała walka o brąz. Tam Polka pokonała 9:0 Elnurę Mammadovą z Azerbejdżanu. Pojedynek od początku do końca był jednostronny.

Anna Łukasiak tuż za podium

Chwilę przed Katarzyną Krawczyk walczyła Anna Łukasiak. Rywalizowała o brąz w kategorii do 50 kilogramów. Niestety musiała uznać wyższość Turczynki Evin Demirhan i zakończyła zmagania tuż za podium. Kolejne szanse medalowe Polaków już w piątek 21 kwietnia. O brąz powalczy m.in. Jowita Wrzesień, która dziś przegrała w półfinale. Do rywalizacji dołączą również kolejni zapaśnicy reprezentacji Polski. Wierzymy w to, że udział biało-czerwonych w ME w Zagrzebiu nie skończy się na dwóch medalach. Poza Katarzyną Krawczyk brąz wywalczył jeszcze Sebastian Jezierzański.