KSW 72 odbędzie się 23 lipca w Kielcach. Pierwsze walki ogłoszone!

Strona głównaSporty walkiMMAKSW 72 odbędzie się 23 lipca w Kielcach. Pierwsze walki ogłoszone!

Znana jest już data i miejsce gali KSW 72! Wydarzenie będzie mieć miejsce 23 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Po raz pierwszy w historii KSW zawita do stolicy województwa świętokrzyskiego. Oficjalnie ogłoszone zostały także pierwsze pojedynki z karty walk!

Romanowski vs Grzebyk, czyli emocje gwarantowane

Pojedynkiem, który stanowi na chwilę obecną główną wizytówkę gali KSW 72 będzie starcie pomiędzy Tomaszem Romanowskim (15-8, 1 NC) a Andrzejem Grzebykiem (18-5). Obydwaj zawodnicy należą bez wątpienia do ścisłej czołówki zawodników KSW występujących w wadze półśredniej. Zapowiada się, że w oktagonie będzie iskrzyć. „Tommy” ostatnio znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji, czego dowodem jest jego ostatni triumf z Michałem Pietrzakiem. Grzebyk z kolei będzie szalenie zmotywowany, aby pokazać, że jego ostatnia porażka, w której notabene był faworytem, była tylko wypadkiem przy pracy.

Eliminator do walki o pas kategorii półśredniej?

Bardzo możliwe, że w przypadku transferu obecnego mistrza tej kategorii, Roberto Solidicia, do UFC w niedalekiej przyszłości, to właśnie zwycięzca lipcowej walki stanie przed szansą wywalczenia najcenniejszego trofeum. Przypomnijmy, że obecny kontrakt Chorwata z polską organizacją obliguje go do odbycia jeszcze tylko jednej batalii pod jej egidą. Bardzo głośno mówi się o tym, że po wypełnieniu umowy spróbuje on swoich sił za oceanem. Jeśli tak si stanie, to pęopodobnie udział w mistrzowskim starciu zapewnił już sobie niepokonany jak dotąd Adrian Bartosiński (11-0), który w lutym tego roku spektakularnie poddał Andrzeja Grzebyka.

Kaczmarczyk vs Śmiełowski drugim starciem na KSW 72

Drugą walką będzie zestawienie Patryka Kaczmarczyka (8-1) z Dawidem Śmiełowskim (9-0). Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik znajdują się już teraz, mimo młodego wieku, w gronie najlepszych Polaków walczących na co dzień w kategorii piórkowej. Starcie dwóch prospektów zapowiada się także o tyle emocjonująco, gdyż Kaczmarczyk do tej pory w zawodowej karierze odniósł tylko jedną przegraną, a Śmiełowski jest dotychczas niezwyciężony.

Kto jest faworytem w tych starciach?

Lider branży bukmacherskiej, STS, za faworytów wskazuje Andrzeja Grzebyka i Patryka Kaczmarczyka. Kurs na wygraną Grzebyka wynosi 1,80, zaś wygrana Kaczmarczyka oznaczona jest stawką 1,55.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...