STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Leśko vs Michał Michalski na XTB KSW 94

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMABartosz Leśko vs Michał Michalski na XTB KSW 94

Pochodzący z Trójmiasta Bartosz Leśko zmierzy się przed własną publicznością z Michałem Michalskim na gali XTB KSW 94. Wydarzenie odbędzie się 11 maja w Ergo Arenie. Walka zapowiada się bardzo ciekawie i trudno o wskazanie jednoznacznego faworyta. Na fali dwóch zwycięstw do pojedynku podejdzie Michał Michalski. Z kolei Bartosz Leśko będzie chciał wrócić na dobre tory po szybkiej porażce z Piotrem Kuberskim. 

Bartosz Leśko zaprezentuje się przed własną publicznością 

Związany z Mighty Bulls Gdynia Bartosz Leśko (13-4,2, 2 KO, 7 Sub) po raz ostatni w klatce KSW pojawił się w listopadzie 2023 roku. Wówczas na gali KSW 88 został znokautowany w drugiej rundzie przez Piotra Kuberskiego. Wcześniej na KSW 84 w pierwszej rundzie poddał Serba Nemanję Nikolicia. Bartosz Leśko z organizacją KSW związany jest od 2022 roku. Do tej pory stoczył dla niej pięć pojedynków, z których dwa wygrał. Na rozkładzie ma też Damiana Piwowarczyka. Teraz przed nim kolejne wyzwanie. Już 11 maja w Ergo Arenie zmierzy się z Michałem Michalskim (11-5, 6 KO, 1 Sub)

Michał Michalski na fali dwóch zwycięstw

W maju po drugiej stronie klatki stanie Michał Michalski. Na co dzień reprezentuje on barwy Ankos MMA. Fighter ten ma zdecydowanie większe doświadczenie w organizacji KSW, z którą związany jest od 2019 roku. W ubiegłym roku dwukrotnie walczył w klatce i oba pojedynki wygrał. Najpierw w marcu na gali KSW 80 pokonał przez TKO Erikasa Golubovskisa. Następnie we wrześniu wystąpił na gali KSW 86, gdzie na pełnym dystansie wypunktował Dominika Humburgera. Michał Michalski znajduje się na fali dwóch zwycięstw z rzędu i z Bartoszem Leśko powalczy o kolejny triumf. Walka odbędzie się w limicie kategorii średniej. 

Aktualna karta walk XTB KSW 94 w Ergo Arenie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 94 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...