STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Dwie kolejne walki w karcie KSW 84 w Gdyni

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADwie kolejne walki w karcie KSW 84 w Gdyni

Władze organizacji KSW nie próżnują i ogłosiły dwie kolejne walki w ramach karty gali KSW 84, która 15 lipca odbędzie się w Gdyni. Krystian Kaszubowski zmierzy się z Irlandczykiem Henrym Fadipe. Ponadto dojdzie do polskiego pojedynku pomiędzy Borysem Dzikowskim i Damianem Mieczkowskim. Starcia te zapowiadają się bardzo emocjonująco, podobnie jak cała gala KSW 84. Organizacja ta po raz pierwszy zawita do Gdyni. 

Krystian Kaszubowski vs Henry Fadipe

Krystian Kaszubowski (10-3, 2 KO, 1 Sub) to były pretendent do tytułu mistrza organizacji KSW w wadze półśredniej. Na co dzień fighter ten związany jest z Mighty Bulls z Gdyni i przed własną publicznością będzie chciał pokazać się z dobrej strony. W swoim ostatnim pojedynku Kaszubowski przegrał z Adrianem Bartosińskim i w Gdyni będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę. Po drugiej stronie stanie Irlandczyk o nigeryjskich korzeniach Henry Fadipe (13-10-1, 9 KO, 3 Sub). Zawodnik ten od jakiegoś czasu związany jest z organizacją KSW. W ostatnim swoim pojedynku przegrał z Marcinem Krakowiakiem. Przed nim bardzo trudne zadanie, jeżeli chce pokonać Kaszubowskiego i odnieść kolejne zwycięstwo na zawodowych ringach. 

Borys Dzikowski vs Damian Mieczkowski

Bardzo ciekawie zapowiada się również polskie zestawienie. W nim Borys Dzikowski (3-0, 2 KO) zmierzy się z debiutującym w organizacji KSW Damianem Mieczkowskim (1-0, 1 KO). Obaj są na dorobku i mają małe doświadczenie na zawodowych ringach. Jednocześnie to dla nich kluczowe miesiące, w których będą musieli udowodnić swój potencjał. Porażka na tak wczesnym etapie kariery może wiele skomplikować. Obaj przystąpią do pojedynku jako niepokonani. Pierwotnie do tej walki miało dojść na gali XTB KSW 78, jednak wtedy z powodu kontuzji wycofać się musiał Mieczkowski. Liczymy na to, że w Gdyni do ringu obaj fighterzy wejdą w pełni sił i w dobrej dyspozycji. 

Aktualna karta walk KSW 84 w Gdyni

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 84 w Gdyni

Walka wieczoru 

Phil De Fries vs Szymon Bajor

Karta główna

  • Sebastian Przybysz vs TBA
  • Damian Janikowski vs Cezariusz Kęsik
  • Krystian Kaszubowski vs Henry Fadipe
  • Bartosz Leśko vs Nemanja Nikolić
  • Damian Stasiak vs Pascal Hintzen
  • Bruno Augusto dos Santos vs Gustavo Oliveira
  • Borys Dzikowski vs Damian Mieczkowski
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...