STS KOD PROMOCYJNY

Formela i Charzewski obronili pasy. Zapraszamy na podsumowanie gali FEN 47 w Ostródzie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAFormela i Charzewski obronili pasy. Zapraszamy na podsumowanie gali FEN 47 w...

Za nami emocjonujące pojedynki na gali FEN 47 w Ostródzie. Kacper Formela i Łukasz Charzewski obronili tytuły mistrzowskie organizacji. Pierwszy w walce wieczoru na pełnym dystansie wypunktował Nurzhana Akisheva z Kazachstanu i pozostał mistrzem kategorii piórkowej. Drugi również decyzją sędziowską pokonał Patryka Duńskiego i obronił pas wagi lekkiej. Dobre walki dali też m.in.: Tomasz Ostrowski, Michał Borowski i Adrian Zieliński. Zapraszamy na podsumowanie gali FEN 47. 

Patryk Mielniczuk vs Damian Ciechanowski

Ostródzką falę organizacji Fight Exclusive Night rozpoczęły pojedynki Semi-Pro. Jako pierwsi do ringu weszli Patryk Mielniczuk i Damian Ciechanowski, którzy rywalizowali w formule K-1. Walka potrwała na pełnym dystansie. Sędziowie jako jej zwycięzcę wskazali Patryka Mielniczuka.

Krzysztof Kruzel vs Bartosz Powirski

Drugim starciem w karcie wstępnej był pojedynek Krzysztofa Kruzela z Bartoszem Powirskim. On również odbywał się w formule K-1 w ramach Semi-Pro. Od początku walka stała na wysokim poziomie i obaj szukali okazji do skończenia jej przed czasem. Ostatecznie pojedynek odbył się na pełnym dystansie. Sędziowie wytypowali zwycięstwo Krzysztofa Kruzela

Kacper Olszewski vs Mateusz Rębasz

Dopiero trzecia walka gali w ostródzkim amfiteatrze odbyła się w ramach zasad MMA. W niej w limicie wagowym 83.9 kg spotkali się Mateusz Rębasz i Kacper Olszewski. Walka również odbyła się w Semi-Pro. Większościową decyzją sędziów wygrał Kacper Olszewski, który potwierdził swój potencjał i to, że być może niedługo przejdzie na pełne zawodowstwo. 

Paulina Ilnicka vs Zofia Rybicka

Oczywiście na gali FEN 47 nie zabrakło starcia kobiet. Ono również odbyło się na zasadach półamatorskich. Paulina Ilnicka walczyła z Zofią Rybicką. Był to czwarty pojedynek gali i czwarty, który zakończył się decyzją sędziów. Od początku zdecydowaną przewagę miała Paulina Ilnicka i sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem jej jako zwyciężczyni. 

Damian Biłbak vs Eryk Bałasz

Ostatnim pojedynkiem karty wstępnej i jednocześnie pierwszym w formule zawodowego MMA była walka Damiana Biłbaka (2-0) z debiutującym Erykiem Bałaszem (0-1). Zmierzyli się w limicie wagowym 61.2 kg. Kibice zgromadzeni w Ostródzie i przed telewizorami ponownie obejrzeli walkę na pełnym dystansie. Sędziowie orzekli o jednogłośnym zwycięstwie Damiana Biłbaka, dla którego do druga wygrana na zawodowych ringach. Eryk Bałasz przegrał w debiucie.  

Tomasz Ostrowski vs Dariusz Hrehorowicz

W końcu przyszedł czas na kartę główną. Pierwsi w niej pojawili się stawiający swoje pierwsze kroki w zawodowym MMA Tomasz Ostrowski (2-1) i Dariusz Hrehorowicz (1-1). Walka od początku była bardzo emocjonująca. Oglądaliśmy w niej pierwsze skończenie przed czasem. W parterze doskonale zachował się Tomasz Ostrowski, który poddał swojego przeciwnika przez technikę duszenia von flue. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie. 

Michał Borowski vs Michał Romaneczko

Następnie w ringu pojawili się debiutujący Michał Borowski (1-0) i mający na koncie jedną wygraną Michał Romaneczko (1-1). Również ostrzyliśmy sobie zęby na efektowne zakończenie. Tego nie było, jednak obaj stoczyli ciekawe starcie na pełnym dystansie. Od początku stroną przeważającą był Michał Borowski, co nie umknęło sędziom. Dzięki temu zawodnik ten odniósł zwycięstwo w swoim debiucie na zawodowych ringach MMA. 

Adrian Zieliński vs Maksim Grobovich

W kolejnym starciu oglądaliśmy doświadczonego Adriana Zielińskiego (23-12), który na co dzień związany jest z klubem MMA z pobliskiego Olsztyna. Po drugiej stronie ringu stanął Ukrainiec Maksim Grobovich (11-7). Od początku to Polak był stroną dominującą. Punktował rywala i kilkukrotnie był blisko wygranej przed czasem. Grobovich tylko w sobie znany sposób dotrwał do końcowego gongu. Ostatecznie sędziowie nie mieli wątpliwości i Adrian Zieliński wygrał jednogłośnie na punkty. 

Łukasz Charzewski vs Patryk Duński

W co-main evencie oglądaliśmy walkę o pas wagi lekkiej. W niej dotychczasowy czempion Łukasz Charzewski (12-1-1NC) podejmował Patryka Duńskiego (10-6-1). Nieznacznym faworytem wydawał się być Charzewski, jednak pretendenta stać było na sprawienie niespodzianki. Pojedynek potrwał na pełnym dystansie. Oglądaliśmy przewagę Charzewskiego, który zdawał się kontrolować całą walkę i nie pozwalał Duńskiemu na zbyt wiele. Podobnie widzieli to sędziowie, którzy jednogłośnie orzekli zwycięstwo dotychczasowego mistrza. Łukasz Charzewski pozostał mistrzem organizacji FEN w kategorii lekkiej

Kacper Formela vs Nurzhan Akishev

Kibice z niecierpliwością czekali na walkę wieczoru. W niej Kacper Formela (16-4) mierzył się z groźnym Nurzhanem Akishevem (15-5) z Kazachstanu. Przed walką trudno było o wskazanie jednoznacznego faworyta. Tytułu mistrza kategorii piórkowej bronił Formela. Od początku to Polak narzucił swoje tempo walki i był stroną zdecydowanie lepszą. Rozbijał przeciwnika i kontrolował przebieg wydarzeń. Tak było do samego końca. Kacper Formela był czujny i nie dał się zaskoczyć. Wygrał jednogłośną decyzją sędziów i pozostał mistrzem organizacji FEN w kategorii piórkowej

Kiedy następna gala FEN?

Kolejna gala organizacji Fight Exclusive Night odbędzie się już 26 sierpnia w Mrągowie. Wówczas odbędzie się FEN 48. Tym samym organizacja pozostaje na Mazurach i z Ostródy przenosi się do oddalonego o około 100 kilometrów Mrągowa. Juz teraz w karcie walk FEN 48 znaleźli się m.in.: Patryk Szyszko, Karol Łasiewicki, Damian Bujkowski i Maciej Gąsiorek. W walce wieczoru spotkają się Łukasz Klinger i Bartosz Szewczyk. W najbliższych tygodniach poznamy więcej szczegółów dotyczących gali FEN 48 w Mrągowie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...