STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Gamrot musiał uznać wyższość Dariusha. Druga porażka w karierze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAGamrot musiał uznać wyższość Dariusha. Druga porażka w karierze

Niestety po kapitalnej bitwie Mateusz Gamrot na gali UFC 280 musiał uznać wyższość Amerykanina Beneila Dariusha. Polak przegrał na punkty po niejednogłośnej decyzji sędziów. Walka odbyła się w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niestety na przestrzeni trzech rund widać było przewagę tężyzny fizycznej Amerykanina, który skutecznie bronił się przed atakami Polaka. Walka była trudna do punktowania. Ostatecznie Gamrot poniósł drugą porażkę w zawodowej karierze. 

Trzy bardzo wyrównane rundy 

Pierwsza runda rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Mateusza Gamrota. Polak próbował sprowadzić Dariusha do parteru, jednak brakowało mu skuteczności. Dość szybko nadział się na dwa groźne kopnięcia Amerykanina, a na głowie Polaka pojawiło się rozcięcie. W parterze nieco lepiej wyglądał Amerykanin, który szukał możliwości założenia dźwigni Gamrotowi. Polak bronił się mądrze i walka wracała do stójki. Druga runda to aktywny początek w stójce Gamrota, który trafił kilkoma ciosami. Niestety z czasem otrząsnął się Beneil Dariush, który doskonale wyglądał w technikach zapaśniczych. Końcówka należała do Polaka, który obalił Dariusha i zyskał cenną przewagę. 

W trzeciej rundzie po obu zawodnikach było widać trudy tego pojedynku. Więcej agresji i zdecydowania wykazywał Dariush, który punktował Polaka. Podczas jednego z ataków Gamrota, Amerykanin wyprowadził niezwykle silny cios i polski fighter padł na matę. Wydawało się, że jest już po pojedynku, jednak szybko się otrząsnął i walczył dalej. Na koniec obalił Dariusha, jednak nie pozwoliło mu to na zyskanie uznania w oczach sędziów. Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Amerykanin. 

Druga porażka Gamrota

Niestety dla Mateusza Gamrota to druga porażka w karierze. Wydawało się, że jest już bardzo blisko dużej walki o pas, po tym jak awansował do czołowej dziesiątki rankingu wagi lekkiej federacji UFC. Porażka z Dariushem może skomplikować sprawę, jednak polskiego fightera stać na walki z najlepszymi i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wierzymy w to, że po tej porażce wróci jeszcze silniejszy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...