KSW 72 odbędzie się 23 lipca w Kielcach. Pierwsze walki ogłoszone!

Strona głównaSporty walkiMMAKSW 72 odbędzie się 23 lipca w Kielcach. Pierwsze walki ogłoszone!

Znana jest już data i miejsce gali KSW 72! Wydarzenie będzie mieć miejsce 23 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Po raz pierwszy w historii KSW zawita do stolicy województwa świętokrzyskiego. Oficjalnie ogłoszone zostały także pierwsze pojedynki z karty walk!

Romanowski vs Grzebyk, czyli emocje gwarantowane

Pojedynkiem, który stanowi na chwilę obecną główną wizytówkę gali KSW 72 będzie starcie pomiędzy Tomaszem Romanowskim (15-8, 1 NC) a Andrzejem Grzebykiem (18-5). Obydwaj zawodnicy należą bez wątpienia do ścisłej czołówki zawodników KSW występujących w wadze półśredniej. Zapowiada się, że w oktagonie będzie iskrzyć. „Tommy” ostatnio znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji, czego dowodem jest jego ostatni triumf z Michałem Pietrzakiem. Grzebyk z kolei będzie szalenie zmotywowany, aby pokazać, że jego ostatnia porażka, w której notabene był faworytem, była tylko wypadkiem przy pracy.

Eliminator do walki o pas kategorii półśredniej?

Bardzo możliwe, że w przypadku transferu obecnego mistrza tej kategorii, Roberto Solidicia, do UFC w niedalekiej przyszłości, to właśnie zwycięzca lipcowej walki stanie przed szansą wywalczenia najcenniejszego trofeum. Przypomnijmy, że obecny kontrakt Chorwata z polską organizacją obliguje go do odbycia jeszcze tylko jednej batalii pod jej egidą. Bardzo głośno mówi się o tym, że po wypełnieniu umowy spróbuje on swoich sił za oceanem. Jeśli tak si stanie, to pęopodobnie udział w mistrzowskim starciu zapewnił już sobie niepokonany jak dotąd Adrian Bartosiński (11-0), który w lutym tego roku spektakularnie poddał Andrzeja Grzebyka.

Kaczmarczyk vs Śmiełowski drugim starciem na KSW 72

Drugą walką będzie zestawienie Patryka Kaczmarczyka (8-1) z Dawidem Śmiełowskim (9-0). Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik znajdują się już teraz, mimo młodego wieku, w gronie najlepszych Polaków walczących na co dzień w kategorii piórkowej. Starcie dwóch prospektów zapowiada się także o tyle emocjonująco, gdyż Kaczmarczyk do tej pory w zawodowej karierze odniósł tylko jedną przegraną, a Śmiełowski jest dotychczas niezwyciężony.

Kto jest faworytem w tych starciach?

Lider branży bukmacherskiej, STS, za faworytów wskazuje Andrzeja Grzebyka i Patryka Kaczmarczyka. Kurs na wygraną Grzebyka wynosi 1,80, zaś wygrana Kaczmarczyka oznaczona jest stawką 1,55.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....