Mateusz Rębecki poznał datę debiutu w UFC. Rywal z doświadczeniem w organizacji

Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Rębecki poznał datę debiutu w UFC. Rywal z doświadczeniem w organizacji

Mateusz Rębecki, który wskutek spektakularnego występu na Dana White’s Contender Series zapewnił sobie konrakt z organizacją UFC poznał datę debiutu w amerykańskim gigancie. Były mistrz FEN po raz pierwszy za oceanem pokaże się 14 stycznia 2023 roku.

Przeciwnik z Wenezueli

Przeciwnikiem Mateusza Rębeckiego (16-1) w jego debiucie dla UFC będzie Wenezuelczyk Omar Morales (11-3), który dla tej renomowanej organizacji stoczył już sześć pojedynków. Przyszły rywal Polaka zaliczył wprawdzie dobre wejście do UFC, wygrywając dwie pierwsze walki z rzędu, jednak później w czterech starciach odnotował aż trzy porażki. Batalia z Rębeckim będzie zatem dla Moralesa szansą na przełamanie się. Urodzony w Gryficach zawodnik z pewnością postawi mu jednak twardy opór. Obecnie „Chińczyk” może pochwalić się obecnie serią 13 zwycięstw z rzędu. Ostatnią i zarazem jedyną przegraną w karierze poniósł w 2014 roku.

Uznanie ze strony szefa UFC

Mateusz Rębecki od samego początku swojej przygody za oceanem cieszy się świetną renomą. Po znakomitym występie na DWCS, który zagwarantował mu występy w UFC, sam Dana White nie stronił od pochwał w stronę Polaka. „Rebestie” – jak nazwał Polaka szef UFC – bardzo zaimponował swoim stylem walki włodarzom największej na świecie federacji mieszanych sztuk walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....