STS KOD PROMOCYJNY

Patryk Tołkaczewski kontra debiutant w MMA na gali XTB KSW 94 w Ergo Arenie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPatryk Tołkaczewski kontra debiutant w MMA na gali XTB KSW 94 w...

Patryk Tołkaczewski, czyli popularny „Gleba” stoczy swoją drugą walkę w formule MMA. Była gwiazda organizacji GROMDA przywita na XTB KSW 94 w Ergo Arenie Michała Turyńskiego. To absolutny debiutant w formule MMA, który ma za sobą wieloletnią przygodę w kickboxingu. Walka zapowiada się bardzo ciekawie. Pojedynek ten zakontraktowano na trzy rundy. 

Tołkaczewski z drugą walką w KSW

Patryk Tołkaczewski (0-1-0) zadebiutował w organizacji KSW w czerwcu 2023 roku na gali KSW 83 Colosseum 2. Tam w pierwszej rundzie został zaskoczony i znokautowany ciosem z dołu przez byłego mistrza świata w boksie Krzysztofa Głowackiego. Walka miała nieoczekiwany przebieg, ponieważ od początku dominował w niej były gwiazdor organizacji GROMDA. Popularny „Gleba” dał się jednak zaskoczyć i padł na deski. Teraz po blisko roku wróci do klatki KSW. Na gali XTB KSW 94 w Ergo Arenie przywita absolutnego debiutanta w formule MMA Michała Turyńskiego. Walka zapowiada się bardzo ciekawie. 

Kim jest Michał Turyński?

Michał Turyński to już 37-letni zawodnik uderzanych sportów walki, który największe sukcesy odnosił w kickboxingu. Na swoim koncie ma udane występy na galach takich organizacji, jak m.in.: DSF, FEN, KoK i GLORY. Teraz spróbuje swoich sił w MMA. Trenujący na co dzień we Wrocławiu kickbokser na koncie ma tytuły mistrzowskie wagi superciężkiej federacji King of Kings oraz World Kickboxing Network. Od lat z powodzeniem reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Teraz czeka go jednak kolejne wyzwanie, ponieważ formuła MMA rządzi się nieco innymi prawami. W starciu z Patrykiem Tołkaczewskim nie powinno zabraknąć emocji. 

Aktualna karta walk XTB KSW 94 w Ergo Arenie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 94 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...