STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kareta kontra Daniel Tarchila na gali XTB KSW 94

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADawid Kareta kontra Daniel Tarchila na gali XTB KSW 94

Znamy kolejne zestawienie majowej gali XTB KSW 94. W Ergo Arenie zmierzą się Dawid Kareta i Daniel Tarchila z Mołdawii. Obaj to młodzi zawodnicy, którzy budują swoją pozycję w zawodowym MMA. Nieco większe doświadczenie w organizacji KSW ma 20-letni Mołdawianin. Walka odbędzie się w wadze piórkowej i zapowiada się bardzo ciekawie. Gala XTB KSW 94 zostanie zorganizowana 11 maja. 

Dawid Kareta chce potwierdzić dobre wejście do KSW

Dawid Kareta (5-3, 1 KO, 2 Sub) to zawodnik, który na co dzień związany jest z Octagon Team Cieszyn. Ma już za sobą debiut w KSW. Miał on miejsce w październiku 2023 roku na gali KSW 87. Tam młody Polak już w pierwszej rundzie znokautował Josefa Stummera i z przytupem wszedł do organizacji. Wcześniej z powodzeniem rywalizował m.in. dla czesko-słowackiej federacji Oktagon MMA. Przed rozpoczęciem kariery w zawodowym MMA Dawid Kareta z powodzeniem rywalizował w judo i jiu-jitsu. Na swoim koncie ma też wiele medali amatorskiego MMA. Teraz buduje swoją zawodową karierę, jednak na XTB KSW 94 czeka go trudne zadanie. 

Daniel Tarchila wydaje się być faworytem

Faworytem majowej walki wydaje się być Mołdawianin Daniel Tarchila (7-2, 2 KO, 3 Sub). Zaledwie 20-letni fighter ma już na koncie trzy pojedynki w KSW. Dwa z nich wygrał. Najpierw w debiucie na KSW 80 wypunktował Wojciecha Kazieczko, a następnie w listopadzie 2023 roku na KSW 88 w pierwszej rundzie poddał Vladyslava Falbiychuka. W międzyczasie przydarzyła mu się porażka. Stoczył emocjonujący i wyrównany bój z Patrykiem Kaczmarczykiem, jednak ostatecznie przegrał na punkty. Obecnie Daniel Tarchila to numer 10. rankingu KSW w wadze piórkowej i ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby mu przesunąć się w tym notowaniu. 

Aktualna karta walk XTB KSW 94 w Ergo Arenie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 94 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...