Piotr Kuberski efektownie obronił pas mistrzowski. Podsumowanie gali FEN 46

Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Kuberski efektownie obronił pas mistrzowski. Podsumowanie gali FEN 46

Za nami niezwykle emocjonująca gala Fight Exclusive Night 46 w Pile. W pojedynku wieczoru Piotr Kuberski efektownie znokautował Kamila Wojciechowskiego i obronił pas mistrzowski w kategorii średniej. Cenne zwycięstwa odnieśli także m.in.: Marcin Wójcik, Wawrzyniec Bartnik i Damian Rzepecki. Walka Bartosza Szewczyka z Łukaszem Klingerem zakończyła się większościowym remisem. Zapraszamy na podsumowanie gali FEN 46 w Pile, która odbyła się 27 maja. 

Igor Terlecki vs Wojciech Małkiński

Jako pierwsi na gali FEN 46 w ringu pojawili się Igor Terlecki i Wojciech Małkiński. Walka odbywała się w formule semi-pro. Pojedynek potrwał na pełnym dystansie. Ostatecznie sędziowie wskazali zwycięstwo Igora Terleckiego. 

Jakub Szymanowski vs Maciej Brzeziński

Drugi pojedynek gali również odbywał się w formule półzawodowej. W nim Jakub Szymanowski skrzyżował rękawice z Maciejem Brzezińskim. Walka potrwała zaledwie 30 sekund. Jakub Szymanowski zaskoczył swojego przeciwnika i efektownie zwyciężył przez TKO. 

Dawid Siek vs Bartłomiej Mienciuk

Zanim przeszliśmy do karty głównej i walk MMA, czekał na nas jeszcze ciekawie zapowiadający się pojedynek w K-1. W nim Dawid Siek mierzył się z Bartłomiejem Mieniuckiem. Walka od początku była bardzo wyrównana. Sędziowie mieli trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie niejednogłośną decyzją wygrał Bartłomiej Mienciuk. 

Gracjan Wyroślak vs Kamil Mosgalik

Jako pierwsi w karcie głównej do ringu wyszli Gracjan Wyroślak (MMA 3-1-0) i Kamil Mosgalik (MMA 5-7-0). Zdecydowanie bardziej doświadczony na zawodowych ringach był ten drugi. Z drugiej strony Gracjan Wyroślak od początku swojej przygody z MMA udowadnia swój potencjał. Tak też było teraz. W drugiej rundzie zastosował duszenie Von Flue i poddał swojego przeciwnika. Dzięki temu odniósł swoje trzecie zwycięstwo na zawodowych ringach. 

Łukasz Olech vs Piotr Kalenik

Podobny przebieg miał kolejny pojedynek. Tu również bardziej doświadczony Piotr Kalenik (MMA 10-10-0) mierzył się z Łukaszem Olechem (MMA 3-1-0), dla którego to była czwarta walka w formule MMA. Starcie zakończyło się już w pierwszej rundzie. Łukasz Olech szybko przejął inicjatywę i zastosował duszenie zza pleców. Piotrowi Kalenikowi nie pozostało nic innego, jad odklepać. 

Damian Rzepecki vs Krzysztof Dobrzyński

Duszenie jako technika kończąca zostało zastosowane także w trzeciej walce karty głównej. Damian Rzepecki (MMA 5-0-0) podtrzymał miano niepokonanego i odniósł swoje piąte zwycięstwo. W drugiej rundzie zastosował duszenie brabo i poddał Krzysztofa Dobrzyńskiego (MMA 7-6-1), dla którego była to szósta porażka na zawodowych ringach. Warto zauważyć, że pojedynek rozpoczął się z odjętym punktem u Dobrzyńskiego, który nie wypełnił limitu wagowego. 

Wawrzyniec Bartnik vs Bartłomiej Dragański

Niezwykle ciekawie zapowiadała się walka Wawrzyńca Bartnika (MMA 7-4-0) z Bartłomiejem Dragańskim (MMA 4-1-0). Trudno było o wskazanie jednoznacznego faworyta. Obaj zaprezentowali się solidnie i walczyli na pełnym dystansie. Lepsze wrażenie sprawiał bardziej doświadczony Bartnik i to on zasłużenie pokonał na punkty Dragańskiego, dla którego była to dopiero pierwsza porażka w MMA. Wawrzyniec Bartnik odniósł swoje siódme zwycięstwo. 

Bartosz Szewczyk vs Łukasz Klinger

Większościowym remisem zakończyła się walka Bartosza Szewczyka (MMA 5-2-1) z Łukaszem Klingerem (MMA 11-6-1). Na przestrzeni trzech rund obaj wyglądali dobrze i trudno było wskazać zawodnika, który jest wyraźnie lepszy. Przewaga przechodziła z rąk do rąk. Podobnego zdania byli sędziowie. Na ich kartach pojedynek zakończył się większościowym remisem. Nie jest wykluczone, że niedługo dojdzie do rewanżu pomiędzy Szewczykiem i Klingerem. 

Marcin Wójcik vs Ednaldo Oliveira

W co-main evencie zmierzyli się Marcin Wójcik (MMA 17-8-0) i Brazylijczyk Ednaldo Oliveira (MMA 21-12-1). Od początku stroną wywierającą presję był Polak. Z drugiej strony warunki fizyczne były po stronie Brazylijczyka, który starał się trzymać Wójcika na dystans. Kluczowe akcje miały miejsce w drugiej rundzie. Wówczas Polak obalił przeciwnika, a następnie zasypał go gradem ciosów w parterze. Dzięki temu zasłużenie wygrał przez TKO i odniósł swoje 17. zwycięstwo w zawodowej karierze. 

Piotr Kuberski vs Kamil Wojciechowski

Z niecierpliwością czekaliśmy na walkę wieczoru. W niej pasa mistrzowskiego FEN w kategorii średniej bronił Piotr Kuberski (MMA 12-1-0). Jego rywalem był Kamil Wojciechowski (MMA 8-1-0), który do walki przystępował z kompletem ośmiu zwycięstw. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Zawodnicy poszli na wymiany. Celniej i mocniej trafił Kuberski, który naruszył przeciwnika, a później dopełnił dzieła zniszczenia. Walka zakończyła się ciężkim nokautem, a Piotr Kuberski obronił pas mistrzowski FEN w kategorii średniej

Kiedy następna gala FEN?

Kolejna gala organizacji Fight Exclusive Night odbędzie się już 17 czerwca w Ostródzie. Wówczas odbędzie się FEN 47. Organizacja po raz piąty w swojej historii będzie gościła w ostródzkim amfiteatrze. Już teraz w gronie awizowanych zawodników na galę znajdują się m.in.: Kacper Formela, Adrian Zieliński, Dariusz Hrehorowicz, Adrian Błoński, czy też Mariusz Joniak. Kolejne szczegóły poznamy w najbliższym czasie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...