STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Kuberski efektownie obronił pas mistrzowski. Podsumowanie gali FEN 46

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Kuberski efektownie obronił pas mistrzowski. Podsumowanie gali FEN 46

Za nami niezwykle emocjonująca gala Fight Exclusive Night 46 w Pile. W pojedynku wieczoru Piotr Kuberski efektownie znokautował Kamila Wojciechowskiego i obronił pas mistrzowski w kategorii średniej. Cenne zwycięstwa odnieśli także m.in.: Marcin Wójcik, Wawrzyniec Bartnik i Damian Rzepecki. Walka Bartosza Szewczyka z Łukaszem Klingerem zakończyła się większościowym remisem. Zapraszamy na podsumowanie gali FEN 46 w Pile, która odbyła się 27 maja. 

Igor Terlecki vs Wojciech Małkiński

Jako pierwsi na gali FEN 46 w ringu pojawili się Igor Terlecki i Wojciech Małkiński. Walka odbywała się w formule semi-pro. Pojedynek potrwał na pełnym dystansie. Ostatecznie sędziowie wskazali zwycięstwo Igora Terleckiego. 

Jakub Szymanowski vs Maciej Brzeziński

Drugi pojedynek gali również odbywał się w formule półzawodowej. W nim Jakub Szymanowski skrzyżował rękawice z Maciejem Brzezińskim. Walka potrwała zaledwie 30 sekund. Jakub Szymanowski zaskoczył swojego przeciwnika i efektownie zwyciężył przez TKO. 

Dawid Siek vs Bartłomiej Mienciuk

Zanim przeszliśmy do karty głównej i walk MMA, czekał na nas jeszcze ciekawie zapowiadający się pojedynek w K-1. W nim Dawid Siek mierzył się z Bartłomiejem Mieniuckiem. Walka od początku była bardzo wyrównana. Sędziowie mieli trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie niejednogłośną decyzją wygrał Bartłomiej Mienciuk. 

Gracjan Wyroślak vs Kamil Mosgalik

Jako pierwsi w karcie głównej do ringu wyszli Gracjan Wyroślak (MMA 3-1-0) i Kamil Mosgalik (MMA 5-7-0). Zdecydowanie bardziej doświadczony na zawodowych ringach był ten drugi. Z drugiej strony Gracjan Wyroślak od początku swojej przygody z MMA udowadnia swój potencjał. Tak też było teraz. W drugiej rundzie zastosował duszenie Von Flue i poddał swojego przeciwnika. Dzięki temu odniósł swoje trzecie zwycięstwo na zawodowych ringach. 

Łukasz Olech vs Piotr Kalenik

Podobny przebieg miał kolejny pojedynek. Tu również bardziej doświadczony Piotr Kalenik (MMA 10-10-0) mierzył się z Łukaszem Olechem (MMA 3-1-0), dla którego to była czwarta walka w formule MMA. Starcie zakończyło się już w pierwszej rundzie. Łukasz Olech szybko przejął inicjatywę i zastosował duszenie zza pleców. Piotrowi Kalenikowi nie pozostało nic innego, jad odklepać. 

Damian Rzepecki vs Krzysztof Dobrzyński

Duszenie jako technika kończąca zostało zastosowane także w trzeciej walce karty głównej. Damian Rzepecki (MMA 5-0-0) podtrzymał miano niepokonanego i odniósł swoje piąte zwycięstwo. W drugiej rundzie zastosował duszenie brabo i poddał Krzysztofa Dobrzyńskiego (MMA 7-6-1), dla którego była to szósta porażka na zawodowych ringach. Warto zauważyć, że pojedynek rozpoczął się z odjętym punktem u Dobrzyńskiego, który nie wypełnił limitu wagowego. 

Wawrzyniec Bartnik vs Bartłomiej Dragański

Niezwykle ciekawie zapowiadała się walka Wawrzyńca Bartnika (MMA 7-4-0) z Bartłomiejem Dragańskim (MMA 4-1-0). Trudno było o wskazanie jednoznacznego faworyta. Obaj zaprezentowali się solidnie i walczyli na pełnym dystansie. Lepsze wrażenie sprawiał bardziej doświadczony Bartnik i to on zasłużenie pokonał na punkty Dragańskiego, dla którego była to dopiero pierwsza porażka w MMA. Wawrzyniec Bartnik odniósł swoje siódme zwycięstwo. 

Bartosz Szewczyk vs Łukasz Klinger

Większościowym remisem zakończyła się walka Bartosza Szewczyka (MMA 5-2-1) z Łukaszem Klingerem (MMA 11-6-1). Na przestrzeni trzech rund obaj wyglądali dobrze i trudno było wskazać zawodnika, który jest wyraźnie lepszy. Przewaga przechodziła z rąk do rąk. Podobnego zdania byli sędziowie. Na ich kartach pojedynek zakończył się większościowym remisem. Nie jest wykluczone, że niedługo dojdzie do rewanżu pomiędzy Szewczykiem i Klingerem. 

Marcin Wójcik vs Ednaldo Oliveira

W co-main evencie zmierzyli się Marcin Wójcik (MMA 17-8-0) i Brazylijczyk Ednaldo Oliveira (MMA 21-12-1). Od początku stroną wywierającą presję był Polak. Z drugiej strony warunki fizyczne były po stronie Brazylijczyka, który starał się trzymać Wójcika na dystans. Kluczowe akcje miały miejsce w drugiej rundzie. Wówczas Polak obalił przeciwnika, a następnie zasypał go gradem ciosów w parterze. Dzięki temu zasłużenie wygrał przez TKO i odniósł swoje 17. zwycięstwo w zawodowej karierze. 

Piotr Kuberski vs Kamil Wojciechowski

Z niecierpliwością czekaliśmy na walkę wieczoru. W niej pasa mistrzowskiego FEN w kategorii średniej bronił Piotr Kuberski (MMA 12-1-0). Jego rywalem był Kamil Wojciechowski (MMA 8-1-0), który do walki przystępował z kompletem ośmiu zwycięstw. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Zawodnicy poszli na wymiany. Celniej i mocniej trafił Kuberski, który naruszył przeciwnika, a później dopełnił dzieła zniszczenia. Walka zakończyła się ciężkim nokautem, a Piotr Kuberski obronił pas mistrzowski FEN w kategorii średniej

Kiedy następna gala FEN?

Kolejna gala organizacji Fight Exclusive Night odbędzie się już 17 czerwca w Ostródzie. Wówczas odbędzie się FEN 47. Organizacja po raz piąty w swojej historii będzie gościła w ostródzkim amfiteatrze. Już teraz w gronie awizowanych zawodników na galę znajdują się m.in.: Kacper Formela, Adrian Zieliński, Dariusz Hrehorowicz, Adrian Błoński, czy też Mariusz Joniak. Kolejne szczegóły poznamy w najbliższym czasie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...