STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Piotr Wawrzyniak powalczy o pas organizacji Oktagon MMA

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Wawrzyniak powalczy o pas organizacji Oktagon MMA

Piotr Wawrzyniak stanie przed jedną z największych szans w swojej karierze. Polski fighter na początku marca zmierzy się z Patrikiem Kinclem na gali Oktagon 54. Stawką tego pojedynku będzie tytuł mistrza organizacji Oktagon MMA w wadze średniej. Gala odbędzie się 2 marca w Ostrawie. Polak przystąpi do walki na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Cztery z nich odniósł przed czasem. 

Życiowa szansa Piotra Wawrzyniaka

Długo nie musiał na to czekać. Piotr Wawrzyniak (12-5-0, 8 Ko) przebojem wdarł się do organizacji Oktagon MMA i w swoim debiucie w grudniu 2023 roku odniósł efektowne zwycięstwo. W trzeciej rundzie przez TKO pokonał Vlatislava Cepo. Jego dobra postawa została doceniona przez organizatorów. Już w swojej drugiej walce Polak stanie przed szansą na zdobycia pasa mistrzowskiego w wadze średniej. Jego rywalem będzie Czech Patrik Kincl (27-10-0, 1NC, 13 KO, 6 Sub). 


Czytaj więcej o MMA:


Faworytem wydaje się być Czech, jednak polski fighter udowadniał już, że potrafi efektownie i skutecznie walczyć. Piotr Wawrzyniak z zawodowym MMA związany jest od 2011 roku. W swojej karierze walczył m.in. dla AFN czy Babilon MMA, gdzie był mistrzem. W organizacji KSW zadebiutował w 2015 roku. Przegrał i kolejnej szansy już nie dostał. Dobra postawa w organizacji Oktagon MMA może zaowocować kolejnym angażem w KSW. Najpierw jednak Piotr Wawrzyniak powalczy o pas wagi średniej Oktagon MMA. 

Kim jest Patrik Kincl?

Czech Patrik Kincl to doświadczony zawodnik. Z zawodowym MMA związany jest od 2007 roku. Może pochwalić się bardzo dobrym bilansem 27-10. W latach 2020-21 stoczył trzy pojedynki w KSW. Dwa z nich wygrał, pokonując kolejno Tomasza Drwala i Tomasza Romanowskiego. Czech znany jest z efektownego kończenia pojedynków przed czasem. Skończył tak aż 19 z 27 wygranych walk. Już 2 marca w Ostravar Arena w Ostrawie w walce wieczoru Patrik Kincl zmierzy się z Piotrem Wawrzyniakiem. Polaka stać na sprawienie niespodzianki. 

W karcie walk zobaczymy jeszcze jednego Polaka. Będzie nim Mateusz Legierski (9-1-0, 3 KO, 2 Sub), który zmierzy się z Czechem Matousem Kohoutem (8-6-0, 4 KO). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...