Robert Bryczek z efektownym zwycięstwem na gali Oktagon MMA 43 w Pradze

Strona głównaSporty walkiMMARobert Bryczek z efektownym zwycięstwem na gali Oktagon MMA 43 w Pradze

Polski zawodnik MMA Robert Bryczek odniósł efektowne zwycięstwo na gali Oktagon MMA 43 w Pradze. Polak już w pierwszej rundzie znokautował doświadczonego Lee Chadwicka z Anglii. Dzięki temu odniósł swoje 16. zwycięstwo na zawodowych ringach i poprawił swoje notowania w czesko-słowackiej organizacji. Nie jest wykluczone, że już niedługo otrzyma szansę walki o pas mistrzowski. Na tej samej gali zwycięstwo wywalczył też Mateusz Legierski.

Krótki pojedynek Bryczka

Przed tym pojedynkiem szanse zawodników oceniano niemal równo. Ze względu na wiek i ostatnie wyniki, nieznacznym faworytem bukmacherów był Robert Bryczek (16-5, 10 KO, 1 Sub). Z drugiej strony doświadczony 38-letni Anglik Lee Chadwick (28-18, 6 KO, 14 Sub) jest niewygodnym przeciwnikiem. Polak nie chciał pozostawić nic przypadkowi i od razu ruszył do zdecydowanego natarcia. Zdecydowanie dominował w stójce.

Już w połowie pierwszej rundy były mistrz organizacji FEN wyprowadził silny cios lewy sierpowy. Dosięgnął on szczęki Anglika, który padł na matę. Sędzia błyskawicznie doskoczył do zawodników i przerwał pojedynek. Wszystko w trosce o zdrowie Lee Chadwicka. Tym samym Robert Bryczek w efektowny sposób sięgnął po swoje czwarte zwycięstwo z rzędu na zawodowych ringach. Wszystkie cztery walki kończył nokautami już w pierwszych rundach. Od jakiegoś czasu związany jest z organizacją Oktagon MMA, gdzie konsekwentnie buduje swoją pozycję. Łącznie ma już trzy zwycięstwa w czesko-słowackich strukturach.

Czy dostanie szansę walki o pas mistrzowski?

Dla Roberta Bryczka zwycięstwo może być niezwykle cenne. Wydaje się, że w najnowszym notowaniu rankingu organizacji Oktagon MMA poprawi swoją pozycję. Przybliży to go do ewentualnej walki o pas mistrzowski.

Zwycięstwo Mateusza Legierskiego

W Pradze oglądaliśmy jeszcze jednego Polaka. Zwycięstwo na pełnym dystansie wywalczył Mateusz Legierski (8-1, 3 KO, 2 Sub). Pokonał na punkty Czecha Mateja Kuznika (16-8, 5 KO, 5 Sub). Dla Polaka to druga wygrana z rzędu dla organizacji Oktagon MMA.