STS KOD PROMOCYJNY

Marian Ziółkowski wraca bronić mistrzowskiego pasa! Walka wieczoru na KSW 71 ogłoszona

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarian Ziółkowski wraca bronić mistrzowskiego pasa! Walka wieczoru na KSW 71 ogłoszona

Walka wieczoru gali KSW 71, która odbędzie się w Toruniu 18 czerwca, została oficjalnie ogłoszona. Marian Ziółkowski w obronie mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej podejmie Sebastiana Rajewskiego.

Trzecia obrona pasa

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1NC) do obrony tytułu organizacji KSW stanie po raz trzeci. W dwóch poprzednich starciach rozprawił się kolejno z Maciejem Kazieczko, a także Borysem Mańkowskim. Tym razem jego rywalem będzie Sebastian Rajewski (12-6), który aktualnie znajduje się na drugim miejscu w rankingu kategorii lekkiej. Rajewski, podobnie jak i obecny mistrz, napędzony jest serią trzech wygranych z rzędu.

Salahdine Parnasse musi poczekać

Od dłuższego czasu mistrzowskiego pojedynku z Ziółkowskim w głośny sposób domagał się Salahdine Parnasse (17-1-1), czempion KSW kategorii piórkowej. Francuz za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wielokrotnie bowiem oświadczał, że to on powinien być kolejnym oponentem Mariana Ziółkowskiego. Potencjalna wygrana z „Golden Boyem” oznaczałaby, że Parnasse – tak jak Roberto Soldić – byłby podwójnym mistrzem KSW. Włodarze organizacji postanowili jednak inaczej i to Sebastian Rajewski otrzyma szansę na zdobycie najważniejszego trofeum.

Kogo jeszcze zobaczymy na KSW 71?

Na ten moment pewnym jest, że zobaczymy starcie Artura Sowińskiego z Donovanem Desmae, a także debiut Artura Szpilki w MMA.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...