STS KOD PROMOCYJNY

Zmiana w karcie walk XTB KSW Colosseum 2. Wikłacz i Martins wypadają

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAZmiana w karcie walk XTB KSW Colosseum 2. Wikłacz i Martins wypadają

Do ważnej zmiany w karcie walk gali XTB KSW Colosseum 2 doszło na dzień przed wydarzeniem. Werlleson Martins nie zmieścił się w limicie wagowym i nie dojdzie do jego pojedynku mistrzowskiego z Jakubem Wikłaczem. Organizatorzy w ostatniej chwili zaproponowali nowe zestawienie. Do ringu na Stadionie Narodowym w Warszawie wejdą Mariusz Joniak i Sebastian Romanowski. Zmierzą się w limicie wagowym do 74 kilogramów. 

Problemy Werllesona Martinsa

Jedną z głównych walk na gali XTB KSW Colosseum 2 miał być pojedynek mistrzowski Jakuba Wikłacza (14-3-1, 9 Sub) z Brazylijczykiem Werllesonem Martinsem (18-5-0, 6 KO, 8 Sub). Niestety ten ostatni w ostatnim czasie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Ostatecznie nie dał rady wypełnić limitu wagowego i na wagę wniósł aż pięć kilogramów więcej. Przez to organizatorzy nie mogli dopuścić do jego pojedynku z Jakubem Wikłaczem. Lekarze zablokowali występ Martinsa. W związku z tym w ringu na Stadionie Narodowym nie zobaczymy również aktualnego mistrza wagi koguciej Jakuba Wikłacza. 

Nowa walka na gali

W ostatniej chwili organizatorzy zdecydowali się na włączenie do karty walk kolejnego pojedynku. Na Stadionie Narodowym w umownym limicie wagowym do 74 kilogramów w ringu zmierzą się Mariusz Joniak (10-4-0, 1 KO, 8 Sub) i Sebastian Romanowski (14-10-0, 4 KO, 2 Sub). W przeszłości obaj mieli się dwukrotnie mierzyć na galach FEN. Ostatecznie nie doszło do żadnego pojedynku pomiędzy nimi. Wreszcie skrzyżują rękawice na gali KSW w Warszawie. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

  • Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka
  • Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse
  • Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski
  • Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev
  • Michał Materla vs Radosław Paczuski
  • Roman Szymański vs Valeriu Mircea
  • Arkadiusz Wrzosek vs Bogdan Stoica
  • Krzysztof Głowacki vs Patryk Tołkaczewski
  • Maciej Kazieczko vs Leo Brichta
  • Mariusz Joniak – Sebastian Romanowski
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...