STS KOD PROMOCYJNY

Istotne zmiany w karcie walk KSW 95 w Olsztynie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAIstotne zmiany w karcie walk KSW 95 w Olsztynie

Na niewiele ponad tydzień przed planowaną galą KSW 95 w Olsztynie doszło do sporych zmian w karcie walk. Z listy wypadł pojedynek Krzysztofa Głowackiego z Dawidem Kasperskim. Pierwszy z nich doznał urazu i walka została odwołana. Z powodu kontuzji wypadł także Jacek Gać. W jego miejsce pojawił się Dawid Kuczmarski i to on zmierzy się z Francuzem Morgannem Gbolou. Gala KSW 95 już 7 czerwca w hali Urania w Olsztynie. 

Głowacki vs Kasperski poza kartą walk KSW 95

Pierwsza kluczowa zmiana dotyczy tego, że z karty walk KSW 95 usunięto pojedynek bokserskiego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (1-0, 1 KO) z Dawidem Kasperskim (1-0). Powodem jest kontuzja tego pierwszego. Władze KSW zdecydowały o przeniesieniu tego pojedynku na jedno z kolejnych swoich wydarzeń. Oznacza to, że nie szukano zastępstwa dla Głowackiego i Dawid Kasperski również nie pojawi się w klatce 7 czerwca w hali Urania w Olsztynie. 

Dawid Kuczmarski w miejsce Jacka Gacia

Druga zmiana dotyczy bezpośrednio wymiany kontuzjowanego zawodnika. Niestety urazu doznał Jacek Gać (2-1, 2 KO). Fighter ten miał przywitać w organizacji KSW Francuza Morganna Gbolou (4-2, 1 KO, 2 Sub). Niestety do tej walki nie dojdzie. W miejsce Gacia w karcie walk pojawi się niepokonany na zawodowych ringach Dawid Kuczmarski (5-0). Dla niego również będzie to debiut w organizacji KSW. Trzy ostatnie walki stoczył dla Babilon MMA, a wszystkie pięć wygranych pojedynków kończył na pełnym dystansie. Dawid Kuczmarski wystąpi przed własną publicznością, ponieważ na co dzień związany jest z klubem Arrachion Olsztyn. 

Aktualna karta walk KSW 95 w Olsztynie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 95 w Olsztynie. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...