Daniel Omielańczuk w KSW zadebiutuje już w tym miesiącu! Rywalem Ricardo Prasel

Strona głównaSporty walkiMMADaniel Omielańczuk w KSW zadebiutuje już w tym miesiącu! Rywalem Ricardo Prasel

Włodarze organizacji KSW zadbali o to, żeby kibice nie musieli długo czekać na debiut Daniela Omielańczuka. Niespełna tydzień po ogłoszeniu zakontraktowania czołowego polskiego zawodnika MMA kategorii ciężkiej, do publicznej wiadomości podane zostały informacje dotyczące jego najbliższego rywala. Będzie nim Ricardo Prasel.

Co-main event KSW 70

Daniel Omielańczuk (25-12-1) już 28 maja zmierzy się z Ricardo Praselem (12-3). Niemiec wszedł do polskiej organizacji mieszanych sztuk walki przebojem, kończąc przed czasem Michałą Kitę. Tym samym zapewnił sobie awans do rankingu KSW wagi ciężkiej, a więc najlepszej piątki zawodników. Warto podkreślić, że od razu wskoczył on na trzecią pozycję w tym zestawieniu. Doświadczony Polak bez wątpienia zasługuje, żeby w danej klasyfikacji także widniało jego nazwisko. Aby tak się jednak stało, musi odbyć on chociaż jedno starcie pod egidą polskiej federacji w najbliższym czasie. Nie ulega zatem wątpliwości, że Omielańczuk do grona najlepszych pięciu ciężkich KSW wejdzie, jeśli tylko odniesie triumf w pojedynku z Praselem.

Kto jest faworytem?

Mimo że starcia wagi ciężkiej z reguły bywają bardzo nieprzewidywalne, za dość wyraźnego faworyta uchodzi Daniel Omielańczuk. Kurs na jego zwycięstwo według zakładów bukmacherskich STS wynosi 1,35. Triumf Prasela oznaczony jest natomiast stawką równą 3,20.

Eliminator do walki o pas?

Należy domniemywać, że nadchodzący bój może okazać się nieoficjalnym eliminatorem do walki o pas. Obecny mistrz kategorii ciężkiej KSW, Phil de Fries, dominuje w swojej dywizji nieprzerwanie od 2018 roku. Od tego czasu udawało mu się aż sześć razy z powodzeniem bronić tytułu, rozprawiając się w dominujący sposób z każdym napotkanym na swojej drodze przeciwnikiem. Nie mierzył się jednak jeszcze z Ricardo Praselem, który pokazał się z bardzo dobrej strony w marcowym pojedynku z Michałem Kitą, a także z Danielem Omielańczukiem, który w przeszłości występował między innymi dla UFC czy ACA. Bardzo możliwym jest więc, że triumfator majowego pojedynku otrzyma w niedalekiej przyszłości szansę skrzyżowania rękawic z Brytyjczykiem.

Kogo zobaczymy jeszcze na KSW 70?

Do tej pory nie odsłonione zostały wszystkie pojedynki, które znajdą się na karcie walk majowej gali KSW 70. Oprócz boju Omielańczuka z Praselem, oficjalnie potwierdzono ponadto poniższe starcia:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....