STS KOD PROMOCYJNY

Paweł Drzymał ze srebrnym medalem w Grand Prix Austrii w judo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiJudoPaweł Drzymał ze srebrnym medalem w Grand Prix Austrii w judo

Paweł Drzymał kontynuuje serię dobrych występów polskich dżudoków na międzynarodowych zawodach. Polak zajął drugie miejsce w mocno obsadzonym Grand Prix Austrii. Świetnie spisywał się w kategorii do 81 kilogramów. Pewnie awansował do wielkiego finału. Dopiero tam musiał uznać wyższość Włocha Antonio Esposito. Z dobrej strony pokazała się również Eliza Wróblewska, która zajęła piąte miejsce w kategorii do 70 kilogramów. 

Srebrny medal Pawła Drzymała w mocno obsadzonych zawodach

Kwalifikacje olimpijskie wchodzą w decydujący etap. Dżudocy walczą o miejsce na najważniejsze zawody czterolecia. W tym gronie znajdują się również Polacy. Krok w kierunku uzyskania przepustki do Paryża zrobił Paweł Drzymał, który zajął drugie miejsce w zawodach Grand Prix Austrii w kategorii do 81 kilogramów. Zgarnął za to 490 punktów, dzięki czemu przesunie się o około 10 pozycji. 


Czytaj więcej o judo:


Polak trafił do drabinki. Tam jego pierwszym rywalem był Medickson Del Orbe Cortorreal z Dominikany. Paweł Drzymał poradził sobie z tą przeszkodą. Następnie w drabince D wygrywał jeszcze z Atillą Ungavrim z Węgier, Adamem Kopeckym z Czech i Alfonso Urquizą Solaną z Hiszpanii. Dzięki temu awansował do półfinału. Tam Polak okazał się lepszy od mocnego Japończyka Joji Togo. W wielkim finale rywalem Pawła Drzymała był 19. w rankingu światowym Antonio Esposito z Włoch. Niestety Polak dał się zaskoczyć swojemu przeciwnikowi i przegrał przez ippon. Tym samym wywalczył srebrny medal w Grand Prix Austrii, co i tak jest sporym sukcesem. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W austriackim Linzu oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Piąte miejsce w kategorii do 70 kilogramów zajęła Eliza Wróblewska, która do końca pozostawała w walce o strefę medalową. Ponadto na matach w Linzu zaprezentowali się: Ksawery Morka (kat. -73 kg), Jakub Pankowski (kat. -90 kg), Aleksandra Kowalewska (-70 kg) i Kinga Wolszczak (+ 78 kg). W kolejnych tygodniach kolejne starty reprezentantów Polski. Wyłonią one zawodników, którzy wywalczą przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...