Paweł Drzymał ze srebrnym medalem w Grand Prix Austrii w judo

Strona głównaSporty walkiJudoPaweł Drzymał ze srebrnym medalem w Grand Prix Austrii w judo

Paweł Drzymał kontynuuje serię dobrych występów polskich dżudoków na międzynarodowych zawodach. Polak zajął drugie miejsce w mocno obsadzonym Grand Prix Austrii. Świetnie spisywał się w kategorii do 81 kilogramów. Pewnie awansował do wielkiego finału. Dopiero tam musiał uznać wyższość Włocha Antonio Esposito. Z dobrej strony pokazała się również Eliza Wróblewska, która zajęła piąte miejsce w kategorii do 70 kilogramów.

Srebrny medal Pawła Drzymała w mocno obsadzonych zawodach

Kwalifikacje olimpijskie wchodzą w decydujący etap. Dżudocy walczą o miejsce na najważniejsze zawody czterolecia. W tym gronie znajdują się również Polacy. Krok w kierunku uzyskania przepustki do Paryża zrobił Paweł Drzymał, który zajął drugie miejsce w zawodach Grand Prix Austrii w kategorii do 81 kilogramów. Zgarnął za to 490 punktów, dzięki czemu przesunie się o około 10 pozycji.

Polak trafił do drabinki. Tam jego pierwszym rywalem był Medickson Del Orbe Cortorreal z Dominikany. Paweł Drzymał poradził sobie z tą przeszkodą. Następnie w drabince D wygrywał jeszcze z Atillą Ungavrim z Węgier, Adamem Kopeckym z Czech i Alfonso Urquizą Solaną z Hiszpanii. Dzięki temu awansował do półfinału. Tam Polak okazał się lepszy od mocnego Japończyka Joji Togo. W wielkim finale rywalem Pawła Drzymała był 19. w rankingu światowym Antonio Esposito z Włoch. Niestety Polak dał się zaskoczyć swojemu przeciwnikowi i przegrał przez ippon. Tym samym wywalczył srebrny medal w Grand Prix Austrii, co i tak jest sporym sukcesem.

Jak poszło pozostałym Polakom?

W austriackim Linzu oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Piąte miejsce w kategorii do 70 kilogramów zajęła Eliza Wróblewska, która do końca pozostawała w walce o strefę medalową. Ponadto na matach w Linzu zaprezentowali się: Ksawery Morka (kat. -73 kg), Jakub Pankowski (kat. -90 kg), Aleksandra Kowalewska (-70 kg) i Kinga Wolszczak (+ 78 kg). W kolejnych tygodniach kolejne starty reprezentantów Polski. Wyłonią one zawodników, którzy wywalczą przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu.