Piotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński najlepsi w Warsaw European Open w judo. Kilku Polaków na podium Pucharu Świata

Strona głównaSporty walkiJudoPiotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński najlepsi w Warsaw European Open w judo....

Dobiegły końca dwudniowe zmagania na matach judo w Warszawie podczas Warsaw European Open. To zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata, w których ze znakomitej strony pokazali się reprezentanci Polski. Rywalizację w swoich kategoriach wagowych wygrali Piotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński, a ponadto na podium znaleźli się kolejni Polacy. Kibice mogli oglądać bardzo wyrównane zmagania i walki na najwyższym światowym poziomie, w których udział wzięło wielu czołowych judoków i judoczek na świecie. 

Wiktor Mrówczyński najlepszy w kategorii do 73 kilogramów. Trzech Polaków na podium

Całkowicie zdominowana przez Polaków była kategoria poniżej 73 kilogramów. Wygrał ją Wiktor Mrówczyński, który w wielkim finale pokonał Gruzina Giorgi Terashviliego. Na podium znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Trzecie miejsca i brązowe medale zawodów Pucharu Świata wywalczyli Mateusz Garbacz i Damian Szwarnowiecki. W tej samej konkurencji na wysokiej 5. pozycji sklasyfikowany został Adam Stodolski. 

Piotr Kuczera ze złotem w rywalizacji do 100 kilogramów

Kolejny dobry występ zanotował również Piotr Kuczera, który zdobył złoty medal w kategorii do 100 kilogramów. Tam w wielkim finale pokonał reprezentującego Estonię Grigoriego Minaskina. Na 5. miejscu sklasyfikowany został kolejny z reprezentantów Polski Oleksii Lysenko. 

Kilkoro Polaków na podium

Na podium Warsaw European Open w poszczególnych kategoriach wagowych znalazło się jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. W rywalizacji do 48 kilogramów kobiet trzecie miejsce zajęła Paulina Szlachta, a siódme miejsce Zuzanna Woźniak. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła także Kinga Wolszczak w kategorii powyżej 78 kilogramów. W rywalizacji kobiet wysokie lokaty zajęły także: Katarzyna Sobierajska (5. miejsce w kategorii do 70 kilogramów), Aleksandra Sokołowska (7. w kategorii do 63 kilogramów) i Karolina Pieńkowska (7. w kategorii do 52 kilogramów). 

Wśród mężczyzn na podium znalazł się również Sebastian Marcinkiewicz, który zajął trzecie miejsce w kategorii do 81 kilogramów. W tej samej kategorii na 5. miejscu skończył Damian Stępień, a na 7. miejscu Paweł Drzymal. Ponadto w kategorii powyżej 100 kilogramów na 7. miejscu zmagania zakończył Mariusz Krueger. To kolejny dobry występ reprezentantów Polski w judo. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...