STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński najlepsi w Warsaw European Open w judo. Kilku Polaków na podium Pucharu Świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiJudoPiotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński najlepsi w Warsaw European Open w judo....

Dobiegły końca dwudniowe zmagania na matach judo w Warszawie podczas Warsaw European Open. To zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata, w których ze znakomitej strony pokazali się reprezentanci Polski. Rywalizację w swoich kategoriach wagowych wygrali Piotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński, a ponadto na podium znaleźli się kolejni Polacy. Kibice mogli oglądać bardzo wyrównane zmagania i walki na najwyższym światowym poziomie, w których udział wzięło wielu czołowych judoków i judoczek na świecie. 

Wiktor Mrówczyński najlepszy w kategorii do 73 kilogramów. Trzech Polaków na podium

Całkowicie zdominowana przez Polaków była kategoria poniżej 73 kilogramów. Wygrał ją Wiktor Mrówczyński, który w wielkim finale pokonał Gruzina Giorgi Terashviliego. Na podium znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Trzecie miejsca i brązowe medale zawodów Pucharu Świata wywalczyli Mateusz Garbacz i Damian Szwarnowiecki. W tej samej konkurencji na wysokiej 5. pozycji sklasyfikowany został Adam Stodolski. 

Piotr Kuczera ze złotem w rywalizacji do 100 kilogramów

Kolejny dobry występ zanotował również Piotr Kuczera, który zdobył złoty medal w kategorii do 100 kilogramów. Tam w wielkim finale pokonał reprezentującego Estonię Grigoriego Minaskina. Na 5. miejscu sklasyfikowany został kolejny z reprezentantów Polski Oleksii Lysenko. 

Kilkoro Polaków na podium

Na podium Warsaw European Open w poszczególnych kategoriach wagowych znalazło się jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. W rywalizacji do 48 kilogramów kobiet trzecie miejsce zajęła Paulina Szlachta, a siódme miejsce Zuzanna Woźniak. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła także Kinga Wolszczak w kategorii powyżej 78 kilogramów. W rywalizacji kobiet wysokie lokaty zajęły także: Katarzyna Sobierajska (5. miejsce w kategorii do 70 kilogramów), Aleksandra Sokołowska (7. w kategorii do 63 kilogramów) i Karolina Pieńkowska (7. w kategorii do 52 kilogramów). 

Wśród mężczyzn na podium znalazł się również Sebastian Marcinkiewicz, który zajął trzecie miejsce w kategorii do 81 kilogramów. W tej samej kategorii na 5. miejscu skończył Damian Stępień, a na 7. miejscu Paweł Drzymal. Ponadto w kategorii powyżej 100 kilogramów na 7. miejscu zmagania zakończył Mariusz Krueger. To kolejny dobry występ reprezentantów Polski w judo. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...