Piotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński najlepsi w Warsaw European Open w judo. Kilku Polaków na podium Pucharu Świata

Autor
Strona głównaSporty walkiJudoPiotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński najlepsi w Warsaw European Open w judo....

Dobiegły końca dwudniowe zmagania na matach judo w Warszawie podczas Warsaw European Open. To zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata, w których ze znakomitej strony pokazali się reprezentanci Polski. Rywalizację w swoich kategoriach wagowych wygrali Piotr Kuczera i Wiktor Mrówczyński, a ponadto na podium znaleźli się kolejni Polacy. Kibice mogli oglądać bardzo wyrównane zmagania i walki na najwyższym światowym poziomie, w których udział wzięło wielu czołowych judoków i judoczek na świecie. 

Wiktor Mrówczyński najlepszy w kategorii do 73 kilogramów. Trzech Polaków na podium

Całkowicie zdominowana przez Polaków była kategoria poniżej 73 kilogramów. Wygrał ją Wiktor Mrówczyński, który w wielkim finale pokonał Gruzina Giorgi Terashviliego. Na podium znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Trzecie miejsca i brązowe medale zawodów Pucharu Świata wywalczyli Mateusz Garbacz i Damian Szwarnowiecki. W tej samej konkurencji na wysokiej 5. pozycji sklasyfikowany został Adam Stodolski. 

Piotr Kuczera ze złotem w rywalizacji do 100 kilogramów

Kolejny dobry występ zanotował również Piotr Kuczera, który zdobył złoty medal w kategorii do 100 kilogramów. Tam w wielkim finale pokonał reprezentującego Estonię Grigoriego Minaskina. Na 5. miejscu sklasyfikowany został kolejny z reprezentantów Polski Oleksii Lysenko. 

Kilkoro Polaków na podium

Na podium Warsaw European Open w poszczególnych kategoriach wagowych znalazło się jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. W rywalizacji do 48 kilogramów kobiet trzecie miejsce zajęła Paulina Szlachta, a siódme miejsce Zuzanna Woźniak. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła także Kinga Wolszczak w kategorii powyżej 78 kilogramów. W rywalizacji kobiet wysokie lokaty zajęły także: Katarzyna Sobierajska (5. miejsce w kategorii do 70 kilogramów), Aleksandra Sokołowska (7. w kategorii do 63 kilogramów) i Karolina Pieńkowska (7. w kategorii do 52 kilogramów). 

Wśród mężczyzn na podium znalazł się również Sebastian Marcinkiewicz, który zajął trzecie miejsce w kategorii do 81 kilogramów. W tej samej kategorii na 5. miejscu skończył Damian Stępień, a na 7. miejscu Paweł Drzymal. Ponadto w kategorii powyżej 100 kilogramów na 7. miejscu zmagania zakończył Mariusz Krueger. To kolejny dobry występ reprezentantów Polski w judo. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...