STS KOD PROMOCYJNY

Podsumowanie gali KSW 70. Pudzianowski wygrywa z Materlą!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPodsumowanie gali KSW 70. Pudzianowski wygrywa z Materlą!

Gala KSW 70, która odbyła się 28 maja w Łodzi, zgodnie z oczekiwaniami przyniosła kibicom wiele emocji. Podczas wydarzenia nie zabrakło ciężkich nokautów, zwycięstw underdogów, spektakularnych poddań a także kontuzji. Najlepszym dowodem na to, że w oktagonie znajdującym się w łódzkiej Atlas Arenie było naprawdę ekscytująco jest fakt, że tylko dwie z dziewięciu walk zakończyły się werdyktem sędziowskim.

Francisco Barrio vs Łukasz Rajewski

Przed tym pojedynkiem dość wyraźnym faworytem był Łukasz Rajewski. Starcie od samego początku przebiegało zgodnie z przewidywaniami – „Raju” przeważał w stójce i po zakończeniu pierwszej odsłony to on bez wątpienia był bliżej zwycięstwa na kartach sędziowskich. Druga runda również przebiegała pod dyktando zawodnika trenującego na co dzień w poznańskim Czerwonym Smoku, aż do czasu… W pewnym momencie Polak niespodziewanie został zamroczony po ciosie Chorwata, który następnie szybko przeniósł walkę do płaszczyzny parterowej i udusił swojego rywala.

Albert Odzimkowski vs Tommy Quinn

Podobnie jak w pierwszej walce obydwu zawodników, w rewanżu również Albert Odzimkowski zaznaczał swoją przewagę od samego początku. Już we wczesnej fazie pojedynku Polak zdołał ogłuszyć ciosem swojego rywala, lecz nie udało mu się go finalnie znokautować. Polsko-irlandzkie starcie zakończyło się z kolei przy próbie obalenia Tommy’ego Quinna. Irlandczyk doznał potwornej kontuzji ręki po rzuceniu na matę.

Anita Bekus vs Roberta Zocco

Zgodnie z przewidywaniami Anita Bekus fachowo wypunktowała Robertę Zocco. Pomimo tego, że Włoszka w pewnych momentach wykazywała zauważalną inicjatywę, to jednak Polka była stroną dominująca w tym starciu. Jednogłośna wygrana naszej reprezentantki na kartach sędziowskich.

Radosław Paczuski vs Jason Wilnis

Nie ulega wątpliwości, że każda sekunda tego pojedynku trzymała kibiców w napięciu. Przez cały czas trwania tego starcia oglądaliśmy walkę stójkową, którą można byłoby porównać do kick-bokserskich szachów. Zarówno Paczuski, jak i Wilnis pokazali prawdziwy kunszt sportu, z którego nominalnie się wywodzą. Starcie niestety zostało zakończone w drugiej minucie trzeciej rundy z powodu złamania palca Holendra. Tym samym Polak odnotował kolejne zwycięstwo w MMA.

Damian Piwowarczyk vs Bartosz Leśko

Za Damianem Piwowarczykiem przemawiały warunki fizyczne, podczas gdy Bartosz Leśko wchodził do oktagonu z o wiele większym doświadczeniem. Starcie to od początku do końca było dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na Bartosza Leśkę. Finalnie okazało się, że decyzję o triumfie musieli podjąć sędziowie, którzy jako zwycięzce wskazali właśnie Gdynianina.

Izu Ugonoh vs Marek Samociuk

Kolejne rewanżowe starcie na gali KSW 70, które zakończyło się wygraną zawodnika, który w pierwszym starciu odniósł zwycięstwo. O ile Marek Samociuk w pierwszym pojedynku wyszarpał zwycięstwo po nawałnicy ciosów ze strony Izu Ugonoha, o tyle tym razem całkowicie zdominował swojego przeciwnika. Szybkie przeniesienie walki do parteru i triumf przez techniczny nokaut po ciosach w dosiadzie już w pierwszej rundzie.

Ivan Erslan vs Rafał Kijańczuk

Gdyby ktoś powiedział przed tym starciem, że zakończy się ono przed czasem, to z pewnością nikt nie byłoby zaskoczony. Walka rozpoczęła się jednak stosunkowo spokojnie, natomiast po pewnym czasie Erslan przeszedł do intensywnej ofensywy, która zakończyła się kilkoma potężnymi ciosami na głowę Kijańczuka. Polak w końcu nie wytrzymał i padł na matę, gdzie Chorwat dokończył formalności.

Daniel Omielańczuk vs Ricardo Prasel

Pojedynek ten zaczął się dobrze dla Omielańczuka, który mimo znaczącej różnicy wzrostu pokazał się z naprawdę dobrej strony w stójce. Po przejściu do parteru to jednak Prasel okazał dominację, poddając Polaka po tak zwanej skrętówce na nogę. Wydaje się, że wygrana Brazylijczyka to największe zaskoczenie majowej gali KSW.

Pudzianowski vs Materla

Walka wieczoru zdecydowanie nie zawiodła. Skreślany przez wielu Mariusz Pudzianowski jednym ciosem zgasił światło Michałowi Materli, który padł nieprzytomny na matę po potężnym podbródkowym. „Pudzian” od początku wykazywał większą inicjatywę, którą przekuł ostatecznie w zwycięstwo. Starcie trwało niespełna dwie minuty.

Kiedy następna gala KSW?

KSW 71 odbędzie się już 18 czerwca w Torniu. Na gali zobaczymy między innymi walkę o pas kategorii lekkiej między Marianem Ziółkowskim a Sebastianem Rajewskim, rewanżowe starcie Artura Szpilki z Siergiejem Radczenko w płaszczyźnie MMA, Artura Sowińskiego czy Marcina Różalskiego.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...