Dobry występ polskich pięściarzy na turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. Do Polski wrócą z 5 złotymi medalami

Strona głównaSporty walkiBoksDobry występ polskich pięściarzy na turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. Do...

Do soboty 2 kwietnia w litewskim Kownie odbywał się turniej bokserski im. Algirdasa Socikasa, w którym udział wzięli reprezentanci Polski w boksie olimpijskim. W niedalekiej Litwie pokazali się ze znakomitej strony, ponieważ do Polski wrócą z aż 5. złotymi medalami. Najlepsi w swoich kategoriach wagowych okazali się: Agata Kaczmarska (kat. 81 kg), Elżbieta Wójcik (kat. 75 kg), Mateusz Bereznicki (kat. 92 kg), Damian Durkacz (kat. 67 kg) oraz Paweł Brach (kat. 57 kg). Łącznie w Kownie zdobyliśmy aż 9 medali. 

Wysoka skuteczność Polaków w ich walkach

Reprezentanci Polski podczas całego turnieju w Kownie stoczyli 14 pojedynków. Aż 10 z nich wygrali, dlatego może cieszyć wysoka skuteczność zwycięstw biało-czerwonych. Start w turnieju bokserskim im. Algirdasa Socikasa to kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata kobiet w Turcji, a także do mistrzostw Europy mężczyzn w Armenii. Obie imprezy odbędą się w maju tego roku. 

Dwa złote medale naszych pań

Po dwa złote krążki na Litwie sięgnęły dwie Polki. Obie w finałach poradziły sobie z reprezentantkami gospodarzy. Elżbieta Wójcik bez problemu wygrała aż 5:0 z Augustiną Markelionyte. Dużo bardziej wyrównany był pojedynek Agaty Kaczmarskiej. Ostatecznie reprezentantka Polski wygrała 3:2 z Gabriele Stonkute i także sięgnęła po złoto. 

Siedem medali w męskiej rywalizacji. Mateusz Bereznicki, Damian Durkacz i Paweł Brach byli najlepsi 

Aż siedem medali zdobyli reprezentanci męskiej drużyny. W kategorii do 57 kilogramów Paweł Brach pokonał 3:2 w finale Rudolfa Garboyana z Armenii. Mateusz Bereznicki w kategorii do 92 kilogramów okazał się wyraźnie lepszy od Litwina Tomasa Olberiksa i wygrał 5:0, dzięki czemu także sięgnął po złoto. Najlepszy w kategorii do 67 kilogramów był Damian Durkacz, po tym jak jego przeciwnik Litwin Nedas Gusomskas był dwukrotnie liczony w pierwszej rundzie. Sędziowie zdecydowali o przerwaniu walki. 

Srebrne medale po finałowych porażkach zdobyli: Mateusz Goiński (kat. 80 kg) oraz Tomasz Niedźwiecki (kat. 86 kg). Brązowe krążki na Litwie wywalczyli: Jarosław Iwanow (kat. 63,5 kg) i Oskar Safaryan (kat +92 kg). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Gamrot w grze UFC 4. Polak wyróżniony

Mateusz Gamrot został wraz z ostatnią aktualizacją dodany do bazy zawodników gry UFC 4. Polak został dodany wraz z zdwoma innymi zawodnikami występującymi na...

Michniewicz: Z Arabią zagramy inaczej niż z Meksykiem

Selekcjoner Czesław Michniewicz na konferencji prasowej w Katarze nie ukrywał, że ma już plan ma spotkanie z Arabią Saudyjską i nie jest zaskoczony dobrą...