STS KOD PROMOCYJNY

Sebastian Jezierzański brązowym medalistą mistrzostw Europy w zapasach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasySebastian Jezierzański brązowym medalistą mistrzostw Europy w zapasach

Sebastian Jezierzański w świetnym stylu wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym. W pojedynku o medal pokonał Georgija Rubajewa z Mołdawii. Dzięki temu Jezierzański sięgnął po swój drugi brązowy medal mistrzostw Europy w karierze. Polski zapaśnik startował w kategorii wagowej do 86 kilogramów. Najlepszy w niej okazał się Dauren Kurugliov z Grecji. Jutro kolejne szanse medalowe Polaków. 

Droga Polaka do brązowego medalu 

Polak przystąpił do rywalizacji w 1/8 finału. Tam bez większych problemów pokonał 9:4 reprezentującego Hiszpanię Taimuraza Frieva Naskidajewa. Dzięki temu zameldował się w ćwierćfinale. Tam stoczył niezwykle wyrównany bój z Gruzinem Tarielem Gaphrindashwilim. Ostatecznie Polak wygrał 3:2 i awansował do strefy medalowej. Niestety w półfinale nasz zawodnik musiał uznać wyższość dobrze dysponowanego Mylesa Nazema Amine z San Marino. Pojedynek z brązowym medalistą olimpijskim z Tokio zakończył się wynikiem 2:3. 

Po porażce w półfinale Sebastian Jezierzański pozostał w walce o brązowy medal. Tam zmierzył się z Georgijem Rubajewem, który przebijał się przez repasaże. Pojedynek o brąz był zachowawczy. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z niego Polak i po raz drugi w karierze wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach. Złoto w tej kategorii wagowej wywalczył Grek Dauren Kurugliov, który w finale 3:1 pokonał Mylesa Nazema Amine.

W czwartek dwie Polki powalczą o brąz

Przed biało-czerwonymi kolejne starty i szanse na medale. Już w czwartek 20 kwietnia o brąz w swoich kategoriach wagowych powalczą Anna Łukasik i Katarzyna Krawczyk. Niestety obie przegrały w półfinałach. Wielkie finały były o włos. Anna Łukasik rywalizuje w kategorii do 50 kilogramów, a Katarzyna Krawczyk w kategorii do 55 kilogramów. Do rywalizacji przystąpią również inni reprezentanci Polski. Liczymy na to, że dorzucą one kolejne medale do worka otworzonego przez Sebastiana Jezierzańskiego. Niestety wczoraj w pojedynku o brąz w kategorii do 80 kilogramów przegrał Patryk Ołenczyn.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...