Sebastian Jezierzański brązowym medalistą mistrzostw Europy w zapasach

Strona głównaSporty walkiZapasySebastian Jezierzański brązowym medalistą mistrzostw Europy w zapasach

Sebastian Jezierzański w świetnym stylu wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym. W pojedynku o medal pokonał Georgija Rubajewa z Mołdawii. Dzięki temu Jezierzański sięgnął po swój drugi brązowy medal mistrzostw Europy w karierze. Polski zapaśnik startował w kategorii wagowej do 86 kilogramów. Najlepszy w niej okazał się Dauren Kurugliov z Grecji. Jutro kolejne szanse medalowe Polaków.

Droga Polaka do brązowego medalu

Polak przystąpił do rywalizacji w 1/8 finału. Tam bez większych problemów pokonał 9:4 reprezentującego Hiszpanię Taimuraza Frieva Naskidajewa. Dzięki temu zameldował się w ćwierćfinale. Tam stoczył niezwykle wyrównany bój z Gruzinem Tarielem Gaphrindashwilim. Ostatecznie Polak wygrał 3:2 i awansował do strefy medalowej. Niestety w półfinale nasz zawodnik musiał uznać wyższość dobrze dysponowanego Mylesa Nazema Amine z San Marino. Pojedynek z brązowym medalistą olimpijskim z Tokio zakończył się wynikiem 2:3.

Po porażce w półfinale Sebastian Jezierzański pozostał w walce o brązowy medal. Tam zmierzył się z Georgijem Rubajewem, który przebijał się przez repasaże. Pojedynek o brąz był zachowawczy. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z niego Polak i po raz drugi w karierze wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach. Złoto w tej kategorii wagowej wywalczył Grek Dauren Kurugliov, który w finale 3:1 pokonał Mylesa Nazema Amine.

W czwartek dwie Polki powalczą o brąz

Przed biało-czerwonymi kolejne starty i szanse na medale. Już w czwartek 20 kwietnia o brąz w swoich kategoriach wagowych powalczą Anna Łukasik i Katarzyna Krawczyk. Niestety obie przegrały w półfinałach. Wielkie finały były o włos. Anna Łukasik rywalizuje w kategorii do 50 kilogramów, a Katarzyna Krawczyk w kategorii do 55 kilogramów. Do rywalizacji przystąpią również inni reprezentanci Polski. Liczymy na to, że dorzucą one kolejne medale do worka otworzonego przez Sebastiana Jezierzańskiego. Niestety wczoraj w pojedynku o brąz w kategorii do 80 kilogramów przegrał Patryk Ołenczyn.