Siedem medali Polaków w 66. Memoriale Władysława Pytlasińskiego

Strona głównaSporty walkiZapasySiedem medali Polaków w 66. Memoriale Władysława Pytlasińskiego

Polscy zapaśnicy wywalczyli siedem medali podczas 66. Memoriału Władysława Pytlasińskiego w Warszawie. Na ten dorobek złożyły się trzy srebrne i cztery brązowe krążki. Zawody w Warszawie były mocno obsadzone i oglądaliśmy w nich wielu czołowych zawodników z całego świata. Dla biało-czerwonych udział w memoriale stanowił kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata, które za kilka tygodni odbędą się w Serbii.

Trzy srebrne medale Polaków

Jedynym Polakiem w wielkim finale 66. Memoriału Władysława Pytlasińskiego był Michał Tracz. Zapaśnik rywalizował w kategorii do 60 kilogramów. Przez cały turniej spisywał się bardzo dobrze. W drodze do finału pokonał: Włocha Jacopo Sandrona, Niemca Georgiosa Scarpello oraz Bułgara Nedyalko Petrova. Niestety w wielkim finale lepszy od niego okazał się Georgi Tibilovow z Serbii, czyli aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy i jeden z faworytów zbliżających się mistrzostw świata. Ostatecznie Michał Tracz zajął drugie miejsce i wywalczył srebrny medal

Srebrne medale w Warszawie wywalczyli również Mateusz Ropiak i Mairbek Salimov. Obaj rywalizowali jednak w kategoriach wagowych, w których zgłosiło się tylko po trzech zawodników. Decyzją organizatorów rywalizowali oni w formule każdy z każdym. Mateusz Ropiak zajął drugie miejsce w kategorii do 55 kilogramów, a Mairbek Salimov w kategorii do 63 kilogramów.

Cztery brązowe krążki

Czterech biało-czerwonych oglądaliśmy na najniższym stopniu podium. W kategorii do 55 kilogramów wyższość Mateusza Ropiaka musiał uznać Wojciech Kuźmik, który wywalczył brązowy medal. Trzecie miejsce przypadło również Gevorgiemu Sahakyanowi w rywalizacji do 67 kilogramów. Po porażce w premierowej walce później niepokonany był Arkadiusz Kułynycz, dzięki czemu rzutem na taśmę stanął na najniższym stopniu podium kategorii do 87 kilogramów. Ostatni z brązowych medali wywalczył Marcin Luto, który rywalizował do 130 kilogramów. Teraz przed reprezentantami Polski zgrupowanie szkoleniowe oraz turniej w niemieckim Dortmundzie. Najważniejszą imprezą sezonu są mistrzostwa świata w Serbii, które odbędą się w dniach 16-24 września w Belgradzie