STS KOD PROMOCYJNY

Sukcesy w muaythai. Dwa brązowe medale i troje biało-czerwonych w finałach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiSukcesy w muaythai. Dwa brązowe medale i troje biało-czerwonych w finałach

Znakomicie dla Polaków układa się rywalizacja w muaythai na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Już teraz wiemy, że z medalami do Polski wróci aż połowa naszej kadry. Do wtorkowych finałów awansowali Oskar Siegert, Martyna Kierczyńska, Roksana Dargiel. Po porażkach w półfinałach brązowe medale wywalczyli Jakub Rajewski i Dominika Filec. Liczymy na to, że we wtorkowych finałach Polacy dadzą się z siebie wszystko i powalczą o złote medale. 

Jakub Rajewski i Dominika Filec z brązowymi medalami 

Biało-czerwoni wywalczyli dwa brązowe medale w muaythai na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Jakub Rajewski startował w kategorii do 71 kilogramów. W ćwierćfinale uporał się 29:28 z Mahabbatem Humbatowem z Azerbejdżanu. Dzięki temu awansował do strefy medalowej. Niestety w półfinale musiał uznać wyższość Portugalczyka Goncalo Da Costy Diasa Noite. Walka zakończyła się wynikiem 30:27. Polak skończył zmagania z brązem. Na trzecim miejscu podium stanęła również Dominika Filec, która startowała w kategorii wagowej do 60 kilogramów. W półfinale przegrała po emocjonującym pojedynku z Estonką Astrid Johanną Grents. Walka zakończyła się 28:29. Wcześniej Dominika Filec w ćwierćfinale przed czasem pokonała Włoszkę Giulię Pedini. 

Troje biało-czerwonych z szansami na złoto 

Poniedziałkowe półfinały w muaythai przyniosły trzy zwycięstwa Polaków. Dzięki temu staną do walki o złote medale. Finały zaplanowano na wtorek. Jako pierwszy awansował Oskar Siegert, który walczył w kategorii wagowej do 67 kilogramów i pokonał w półfinale Azera Khayala Alijewa. Walka zakończyła się przed czasem. Później w finale zameldowała się Martyna Kierczyńska, która walczy w kategorii do 54 kilogramów. W półfinale 29:28 pokonała Gruzinkę Elene Loladze. Jako trzecia do wielkiego finału przepustkę wywalczyła Roksana Dargiel w kategorii do 51 kilogramów. Reprezentantka Polski pokonała 29:28 Ukrainkę Anastasiię Mykhailenko. Liczymy na to, że we wtorek biało-czerwoni zdobędą złote medale. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...