Sukcesy w muaythai. Dwa brązowe medale i troje biało-czerwonych w finałach

Strona głównaSporty walkiSukcesy w muaythai. Dwa brązowe medale i troje biało-czerwonych w finałach

Znakomicie dla Polaków układa się rywalizacja w muaythai na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Już teraz wiemy, że z medalami do Polski wróci aż połowa naszej kadry. Do wtorkowych finałów awansowali Oskar Siegert, Martyna Kierczyńska, Roksana Dargiel. Po porażkach w półfinałach brązowe medale wywalczyli Jakub Rajewski i Dominika Filec. Liczymy na to, że we wtorkowych finałach Polacy dadzą się z siebie wszystko i powalczą o złote medale. 

Jakub Rajewski i Dominika Filec z brązowymi medalami 

Biało-czerwoni wywalczyli dwa brązowe medale w muaythai na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Jakub Rajewski startował w kategorii do 71 kilogramów. W ćwierćfinale uporał się 29:28 z Mahabbatem Humbatowem z Azerbejdżanu. Dzięki temu awansował do strefy medalowej. Niestety w półfinale musiał uznać wyższość Portugalczyka Goncalo Da Costy Diasa Noite. Walka zakończyła się wynikiem 30:27. Polak skończył zmagania z brązem. Na trzecim miejscu podium stanęła również Dominika Filec, która startowała w kategorii wagowej do 60 kilogramów. W półfinale przegrała po emocjonującym pojedynku z Estonką Astrid Johanną Grents. Walka zakończyła się 28:29. Wcześniej Dominika Filec w ćwierćfinale przed czasem pokonała Włoszkę Giulię Pedini. 

Troje biało-czerwonych z szansami na złoto 

Poniedziałkowe półfinały w muaythai przyniosły trzy zwycięstwa Polaków. Dzięki temu staną do walki o złote medale. Finały zaplanowano na wtorek. Jako pierwszy awansował Oskar Siegert, który walczył w kategorii wagowej do 67 kilogramów i pokonał w półfinale Azera Khayala Alijewa. Walka zakończyła się przed czasem. Później w finale zameldowała się Martyna Kierczyńska, która walczy w kategorii do 54 kilogramów. W półfinale 29:28 pokonała Gruzinkę Elene Loladze. Jako trzecia do wielkiego finału przepustkę wywalczyła Roksana Dargiel w kategorii do 51 kilogramów. Reprezentantka Polski pokonała 29:28 Ukrainkę Anastasiię Mykhailenko. Liczymy na to, że we wtorek biało-czerwoni zdobędą złote medale. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....