STS KOD PROMOCYJNY

Trzy medale biało-czerwonych w judo na European Open w Warszawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiJudoTrzy medale biało-czerwonych w judo na European Open w Warszawie

Reprezentanci Polski w judo zdobyli trzy medale podczas zawodów European Open rozgrywanych w Arenie Ursynów w Warszawie. Srebrne krążki wywalczyli Damian Stępień (kat. – 81 kg) oraz Eliza Wróblewska (kat. -70 kg). Do tego na najniższym stopniu podium stanął Michał Jędrzejewski (kat. -100 kg). W zmaganiach oglądaliśmy łącznie 66. reprezentantów Polski. 

Dwa medale w rywalizacji mężczyzn

Polacy wywalczyli dwa medale w rywalizacji mężczyzn. Najlepiej poszło Damianowi Stępniowi, który rywalizował w kategorii do 81 kilogramów. Przez turniej szedł jak burza, a jedynej porażki doznał w wielkim finale. Tam musiał uznać wyższość Victora Sterpu z Mołdawii. Polak sięgnął po srebrny medal, a wcześniej w pokonanym polu pozostawił: Lukasa Wittwera (Szwajcaria), Lukasa Vennekolda (Niemcy), Mariana Catalina (Mołdawia) i Parkera Roloffa (Stany Zjednoczone). 

Brązowy medal w rywalizacji do 100 kilogramów zdobył Michał Jędrzejewski. Po drodze musiał walczyć w repasażach, w których wyszedł zwycięsko z pojedynków z Chorwatem Marko Kumriciem i Niemcem Danielem Herbstem. Dzięki temu na jego szyi zawisł brązowy medal. Wcześniej Polak pokonał Kazacha Zhurkmayrza Shukurbekova. Przegrał tylko z Chorwatem Zlatko Kumriciem, który następnie wywalczył srebrny medal. 

Srebro Elizy Wróblewskiej

Wśród pań w kategorii do 70 kilogramów po srebrny medal sięgnęła Eliza Wróblewska. Juz w pierwszej rundzie pokonała inną Polkę Marię Bączek. Później bez problemu poradziła sobie z Węgierką Jennifer Czerlau oraz Assmąą Niang z Maroko. Dzięki temu zameldowała się w strefie medalowej. Po pokonaniu Chinki Tingying Feng awansowała do finału. Tam jednak musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Szwajcarki Gioi Vetterli, która sięgnęła po złoto. W innych kategoriach wagowych pojedynki o brązowy medal przegrały: Daria Pogorzelec, Klaudia Cieślik i Kinga Wolszczak. W Warszawie nie oglądaliśmy najlepszych w ostatnim czasie polskich zawodniczek, w tym: Aleksandry Kalety, Beaty Pacut-Kłoczko, czy też Angeliki Szymańskiej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...