STS KOD PROMOCYJNY

Udane mistrzostwa Europy w judo kata. Polacy z trzema medalami!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiJudoUdane mistrzostwa Europy w judo kata. Polacy z trzema medalami!

Dwa srebrne medale oraz jeden brązowy udało zdobyć się Polakom podczas mistrzostw Europy w judo kata. Zawody odbyły się w miniony weekend w chorwackiej Rijece. Na turnieju zameldowało się w sumie 12 biało-czerwonych judoków.

Dobra dyspozycja biało-czerwonych

W strefie medalowej udało się znaleźć jednej parze seniorskiej oraz dwóm duetom juniorskim. Beata Sypniewska oraz Sebastian Gembalczyk w Katame no Kata sięgnęli po ostatni stopień podium seniorów. Antoni i Stanisław Ptak (Ju no Kata), a także Aleksandra Masternak i Patryk Urban (Nageo no Kata) zdobyli z kolei srebrne medale juniorskie.

Należy podkreślić, że Bartosz Machna i Dawid Kajdy otarli się o brązowy krążek mistrzostw Europy, jendakże do trzeciego miejsca zabrakło im zaledwie jednego punktu.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...