Udane mistrzostwa Europy w judo kata. Polacy z trzema medalami!

Strona głównaSporty walkiJudoUdane mistrzostwa Europy w judo kata. Polacy z trzema medalami!

Dwa srebrne medale oraz jeden brązowy udało zdobyć się Polakom podczas mistrzostw Europy w judo kata. Zawody odbyły się w miniony weekend w chorwackiej Rijece. Na turnieju zameldowało się w sumie 12 biało-czerwonych judoków.

Dobra dyspozycja biało-czerwonych

W strefie medalowej udało się znaleźć jednej parze seniorskiej oraz dwóm duetom juniorskim. Beata Sypniewska oraz Sebastian Gembalczyk w Katame no Kata sięgnęli po ostatni stopień podium seniorów. Antoni i Stanisław Ptak (Ju no Kata), a także Aleksandra Masternak i Patryk Urban (Nageo no Kata) zdobyli z kolei srebrne medale juniorskie.

Należy podkreślić, że Bartosz Machna i Dawid Kajdy otarli się o brązowy krążek mistrzostw Europy, jendakże do trzeciego miejsca zabrakło im zaledwie jednego punktu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...