Udane mistrzostwa Europy w judo kata. Polacy z trzema medalami!

Strona głównaSporty walkiJudoUdane mistrzostwa Europy w judo kata. Polacy z trzema medalami!

Dwa srebrne medale oraz jeden brązowy udało zdobyć się Polakom podczas mistrzostw Europy w judo kata. Zawody odbyły się w miniony weekend w chorwackiej Rijece. Na turnieju zameldowało się w sumie 12 biało-czerwonych judoków.

Dobra dyspozycja biało-czerwonych

W strefie medalowej udało się znaleźć jednej parze seniorskiej oraz dwóm duetom juniorskim. Beata Sypniewska oraz Sebastian Gembalczyk w Katame no Kata sięgnęli po ostatni stopień podium seniorów. Antoni i Stanisław Ptak (Ju no Kata), a także Aleksandra Masternak i Patryk Urban (Nageo no Kata) zdobyli z kolei srebrne medale juniorskie.

Należy podkreślić, że Bartosz Machna i Dawid Kajdy otarli się o brązowy krążek mistrzostw Europy, jendakże do trzeciego miejsca zabrakło im zaledwie jednego punktu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Iga Świątek w finale Roland Garros. Pozostanie liderką rankingu

Iga Świątek po dwusetowym boju pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię i awansowała do wielkiego finału turnieju Roland Garros. Polka stoczyła pasjonujący bój z dobrze...

Trudne zadanie Hurkacza w Roland Garros. Rywalem David Goffin

Hubert Hurkacz poznał swojego przeciwnika w I rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polak trafił na Davida Goffina z Belgii. Nasz tenisista mógł trafić lepiej....