Wielki sukces Kamila Czarneckiego. Zdobył brąz ME w zapasach w stylu klasycznym

Strona głównaSporty walkiZapasyWielki sukces Kamila Czarneckiego. Zdobył brąz ME w zapasach w stylu klasycznym

Polski zapaśnik Kamil Czarnecki osiągnął życiowy sukces. Polak dzięki repasażom awansował do walki o brąz i pokonał w niej mistrza świata Ali Arsalana z Serbii. Dzięki temu niespodziewanie został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w zapasach w stylu klasycznym, które odbywają się w Zagrzebiu. Duża w tym zasługa trenerów Unii Racibórz, gdzie na co dzień trenuje reprezentant Polski. 

Awans po repasażach 

Kamil Czarnecki rozpoczął zmagania od 1/8 finału. Tam bez większych problemów pokonał 8:0 Michaela Portmanna ze Szwajcarii. Niestety takim samym rezultatem Kamil Czarnecki przegrał w ćwierćfinale z Francuzem Ibrahimem Ghanem. Ostatecznie Francuz awansował do wielkiego finału, dzięki czemu przed Polakiem otworzyła się szansa na walkę w repasażach. Tam trafił na Czecha Jakuba Bielesza. Spodziewaliśmy się trudnego pojedynku, jednak Polak wygrał go aż 9:0 i awansował do małego finału. W walce o brąz jego przeciwnikiem był aktualny mistrz świata Ali Arsalan z Serbii. Mało kto dawał jakiekolwiek szanse Czarneckiemu na zdobycie medalu. 

Sensacyjne zwycięstwo z faworytem 

Na szczęście Kamil Czarnecki nic sobie z tego nie robił. Wyszedł na Serba odważnie i przejął kontrolę nad pojedynkiem. Był on jednostronny, jednak nieoczekiwanie na korzyść reprezentanta Polski. Kamil Czarnecki wygrał przez przewagę techniczną 10:2. Ali Arsalan wyglądał po walce na bardzo zaskoczonego. W ten sposób zawodnik Unii Racibórz osiągnął największy sukces w swojej karierze. To zaledwie 22-letni zapaśnik, który w Zagrzebiu pokazał ogromny potencjał Startował w kategorii wagowej do 72 kilogramów. Złotym medalistą w tej kategorii został Ulvi Ganizade z Azerbejdżanu. W wielkim finale stoczył pasjonujący bój z Ibrahimem Ghanem, z którym wcześniej przegrał Kamil Czarnecki. 

Dla Polski to trzeci medal na kończących się Mistrzostwach Europy. Wcześniej po brąz w swoich startach sięgali Katarzyna Krawczyk i Sebastian Jezierzański. W kilku pojedynkach zabrakło dosłownie niewiele, aby biało-czerwoni z Chorwacji wracali z większym dorobkiem medalowym. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....