STS KOD PROMOCYJNY

Wielki sukces Kamila Czarneckiego. Zdobył brąz ME w zapasach w stylu klasycznym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyWielki sukces Kamila Czarneckiego. Zdobył brąz ME w zapasach w stylu klasycznym

Polski zapaśnik Kamil Czarnecki osiągnął życiowy sukces. Polak dzięki repasażom awansował do walki o brąz i pokonał w niej mistrza świata Ali Arsalana z Serbii. Dzięki temu niespodziewanie został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w zapasach w stylu klasycznym, które odbywają się w Zagrzebiu. Duża w tym zasługa trenerów Unii Racibórz, gdzie na co dzień trenuje reprezentant Polski. 

Awans po repasażach 

Kamil Czarnecki rozpoczął zmagania od 1/8 finału. Tam bez większych problemów pokonał 8:0 Michaela Portmanna ze Szwajcarii. Niestety takim samym rezultatem Kamil Czarnecki przegrał w ćwierćfinale z Francuzem Ibrahimem Ghanem. Ostatecznie Francuz awansował do wielkiego finału, dzięki czemu przed Polakiem otworzyła się szansa na walkę w repasażach. Tam trafił na Czecha Jakuba Bielesza. Spodziewaliśmy się trudnego pojedynku, jednak Polak wygrał go aż 9:0 i awansował do małego finału. W walce o brąz jego przeciwnikiem był aktualny mistrz świata Ali Arsalan z Serbii. Mało kto dawał jakiekolwiek szanse Czarneckiemu na zdobycie medalu. 

Sensacyjne zwycięstwo z faworytem 

Na szczęście Kamil Czarnecki nic sobie z tego nie robił. Wyszedł na Serba odważnie i przejął kontrolę nad pojedynkiem. Był on jednostronny, jednak nieoczekiwanie na korzyść reprezentanta Polski. Kamil Czarnecki wygrał przez przewagę techniczną 10:2. Ali Arsalan wyglądał po walce na bardzo zaskoczonego. W ten sposób zawodnik Unii Racibórz osiągnął największy sukces w swojej karierze. To zaledwie 22-letni zapaśnik, który w Zagrzebiu pokazał ogromny potencjał Startował w kategorii wagowej do 72 kilogramów. Złotym medalistą w tej kategorii został Ulvi Ganizade z Azerbejdżanu. W wielkim finale stoczył pasjonujący bój z Ibrahimem Ghanem, z którym wcześniej przegrał Kamil Czarnecki. 

Dla Polski to trzeci medal na kończących się Mistrzostwach Europy. Wcześniej po brąz w swoich startach sięgali Katarzyna Krawczyk i Sebastian Jezierzański. W kilku pojedynkach zabrakło dosłownie niewiele, aby biało-czerwoni z Chorwacji wracali z większym dorobkiem medalowym. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...