Zbigniew Baranowski wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym 

Strona głównaSporty walkiZapasyZbigniew Baranowski wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym 

Znakomicie ułożył się start Zbigniewa Baranowskiego na tegorocznych Mistrzostwach Europy w zapasach w węgierskim Budapeszcie. Polak wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 97 kilogramów. To drugi krążek europejskiego czempionatu w karierze zapaśnika, ponieważ w 2019 roku w Bukareszcie sięgnął po srebro. W decydującej o medalu walce Zbigniew Baranowski pokonał bardziej doświadczonego i utytułowanego Gruzina Elzibara Odikidze 4:2. Tym samym odniósł kolejny spektakularny sukces. 

Wykorzystana szansa medalowa

Bez wątpienia o zdobycie jakiegokolwiek medalu w Budapeszcie nie było łatwo. Polak nie był stawiany w gronie głównych faworytów, jednak na węgierskich matach spisywał się znakomicie. Rywalizację zaczął już od pojedynku kwalifikacyjnego, gdzie pokonał 10:0 Hiszpana Alejandro Canadę Pancorbo. W ćwierćfinale rywalem Polaka był Radu Lefter z Mołdawii, który w dorobku ma m.in. brązowy medal mistrzostw Europy do lat 23. Polak od początku przeważał i wygrał przez techniczną przewagą 10:0. Tym samym awansował do półfinału. 

Niestety w półfinale pogromcą Polaka okazał się Azer Magomedkhan Magomedov, który w przeszłości był mistrzem świata juniorów. Walka na macie była niezwykle wyrównana, jednak ostatecznie reprezentant Polski przegrał na punkty 4:6. W pojedynku o brąz spotkał się z sześciokrotnym brązowym medalistą mistrzostw Europy Gruzinem Elizbarem Odikadze. Polski zapaśnik trenujący w AKS Białogard nie był faworytem, jednak postawił się Gruzinowi. Zbigniew Baranowski bardzo mądrze poprowadził walkę o medal i pokazał, że jest nie tylko mocnym, ale również doświadczonym zapaśnikiem. Ostatecznie wygrał 4:2 i wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy. 

Azer Magomedov mistrzem Europy

Mistrzem Europy w kategorii wagowej do 97 kilogramów został pogromca Polaka z półfinału, czyli Azer Magomedkhan Magomedov. W pojedynku finałowym pokonał reprezentanta Węgier Vladislava Baitsajewa. Brązowe medale zdobyli Zbigniew Baranowski i Słowak Batyrbek Tsakulow, który w decydującym pojedynku wygrał z Niemcem Erikiem Thiele. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...