Znakomity występ Angeliki Szymańskiej podczas Grand Slam 2022 w Paryżu. Nasza judoczka zajęła trzecie miejsce

Strona głównaSporty walkiJudoZnakomity występ Angeliki Szymańskiej podczas Grand Slam 2022 w Paryżu. Nasza judoczka...

Za nami kolejne zmagania czołowych zawodniczek i zawodników w judo. Podczas Grand Slam 2022 w Paryżu mogliśmy oglądać dziesięciu reprezentantów Polski. Zdecydowanie najlepiej z nich zaprezentowała się Angelika Szymańska, która w kategorii do 63 kilogramów zajęła trzecie miejsce. Dużo radości przyniosły nam także występy Aleksandry Kalety i Julii Kowalczyk i Piotra Kuczery, którzy w swoich kategoriach zajęli siódme miejsca.

Droga Angeliki Szymańskiej do trzeciego miejsca

To był bardzo udany start w wykonaniu 22-letniej judoczki z Wrocławia. Angelika Szymańska w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej rundzie pokonała reprezentantkę Maroka Sarah Harachi. Następnie w finale swojej drabinki zmierzyła się z mocną Koreanką Juyeon Lee, którą pokonała już po 2 minutach rywalizacji na tatami. Po przejściu dalej Polka trafiła na Japonkę Nami Nabekurę, która ostatecznie okazała się zbyt silna. W konsekwencji Polka powalczyła o trzecie miejsce z Brytyjką Lucy Renshall, którą pokonała. Pogromczyni Polki Nami Nabekura wygrała całe zawody. 

Solidne starty Aleksandry Kalety, Julii Kowalczyk i Piotra Kuczery

Bardzo dobrze na paryskich matach zaprezentowały się także Aleksandra Kaleta i Julia Kowalczyk. Pierwsza z nich wystartowała w kategorii do 52 kilogramów i ostatecznie zajęła w niej siódme miejsce, co jest sporym sukcesem 23-letniej judoczki. Julia Kowalczyk wystartowała w kategorii do 57 kilogramów i również zajęła w niej siódme miejsce. To także należy uznać za spore osiągnięcie 24-letniej judoczki i dobry prognostyk przed jej kolejnymi startami w tym roku. Siódme miejsce w rywalizacji mężczyzn do 100 kilogramów zajął Piotr Kuczera, który jeszcze przed startem należał do jednych z faworytów zmagań. Tym występem potwierdził to, że zalicza się do szerokiej światowej czołówki. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Nieco gorzej spisali się pozostali reprezentanci Polski. W rywalizacji udział wzięli również Katarzyna Sobierajska, Patryk Wawrzyczek, Adam Stodolski, Damian Stępień i Sebastian Marcinkiewicz i Wiktor Mrówczyński. Ostatecznie zawodnicy ci zajęli dalsze pozycje. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...