Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Autor
Strona głównaSporty walkiZapasyZwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97. kilogramów był Tadeusz Michalik. Na podium stawali także Mateusz Szewczyk, Grzegorz Kunkel, Michał Tracz, Mateusz Bernatek, Szymon Szymonowicz, Tomasz Wawrzyńczyk i Maksym Zakcharczuk. 

Powrót Michalika na zwycięską ścieżkę

Polskich kibiców może cieszyć powrót Tadeusza Michalika na zwycięską ścieżkę. Medalista olimpijski z Tokio w ostatnich tygodniach spisywał się w kratkę, jednak w Belgradzie walczył na najwyższym światowym poziomie. W półfinale Michalik poradził sobie z reprezentującym gospodarzy Serbem Mikhaiłem Kajai. Dzięki temu awansował do wielkiego finału, gdzie zmierzył się z Turkiem Metehanem Basarem. To dwukrotny mistrz świata, jednak tym razem to Tadeusz Michalik był lepszy i zasłużenie sięgnął po złoto w Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w kategorii do 97. kilogramów.

Trzy medale w kategorii do 60 kilogramów

Biało-czerwoni sięgnęli po trzy medale w kategorii do 60. kilogramów. W finale przegrał Mateusz Szewczyk, który musiał uznać wyższość Kecskemetiego z Węgier. Dzięki temu zajął drugie miejsce i zdobył srebro. Brązowe medale w tej kategorii powędrowały do Grzegorza Kunkela i Michała Tracza

Pozostałe medale Polaków

Na tym nie skończył się dorobek medalowy Polaków Serbii. Dołożyli do tego jeszcze cztery brązowe krążki. Na najniższym stopniu podium w Belgradzie stanęli Mateusz Bernatek (kat. 72 kg), Maksym Zakcharczuk (kat. 77 kg), Szymon Szymonowicz (kat. 87 kg) i Tomasz Wawrzyńczyk (kat. 130 kg). Dwaj ostatni stoczyli niesamowite boje o brąz. Tomasz Wawrzyńczyk pokonał Węgra Dariusza Vitka, który ma w dorobku brąz mistrzostw Europy. Szymon Szymonowicz pokonał z kolei niezwykle groźnego Cengiza z Turcji. 

Przed Polakami kolejny turniej w zapasach stylu wolnym, który odbędzie się w Druskiennikach na Litwie. We wrześniu wezmą udział w Mistrzostwach Świata, które także odbędą się w Belgradzie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...