Aleksander Zniszczoł wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieAleksander Zniszczoł wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams

Aleksander Zniszczoł w kapitalnym stylu wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams. Polak nie tylko wygrał, ale również pobił rekord skoczni, który od dziś wynosi 120,5 metra. Reprezentant Polski wyprzedził m.in. Austriaka Michaela Hayboecka i Norwega Andersa Fannemela. W konkursie w Austrii punktowali jeszcze Kacper Juroszek, Klemens Murańka i Jan Habdas. Podczas zawodów w Austrii oglądaliśmy wielu uznanych skoczków narciarskich. 

Atak Zniszczoła w drugiej serii

Po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł zajmował drugie miejsce. Uzyskał odległość 112 metrów i tracił 1,4 punktu do prowadzącego Norwega Andersa Fannemela. Trzy punkty za Polakiem znajdował się Słoweniec Lovro Kos. Do drugiej serii awansowali jeszcze Kacper Juroszek (15.), Klemens Murańka (20.) i Jan Habdas (24.). Niestety na jednej serii konkursowej swój udział w zawodach w Stams zakończyli Tomasz Pilch (32.) i Maciej Kot (39). 

W drugim skoku Aleksander Zniszczoł spisał się kapitalnie i z wynikiem 120,5 metra pobił rekord skoczni. Dzięki temu o blisko pięć punktów wyprzedził drugiego w konkursie Austriaka Michaela Hayboecka. Na trzecim miejscu podium znalazł się Fannemel. Kacper Juroszek skończył zmagania na 13. miejscu, Klemens Murańka na 14., a Jan Habdas na 30.pozycji. Świetna dyspozycja Zniszczoła może być dobrym prognostykiem przed kolejnymi zmaganiami Letniego Grand Prix, czyli zawodów wyższej rangi. 

Mocno obsadzone zawody w Austrii

Wbrew pozorom zawody w Austrii były mocno obsadzone i oglądaliśmy w nich wielu zawodników z szerokiej czołówki światowej. Poza Polakami byli to m.in.: Michalel Hayboeck, Philipp Aschenwalnd, Maximilian Steiner, Clemens Leitner, Thomas Lackner, Ulrich Wohlgenannt (Austria), Lovro Kos, Domen Prev, Tilen Bartol (Słowenia), Anders Fannemel (Norwegia). W tym towarzystwie Polacy spisali się naprawdę świetnie, a rekord skoczni ustanowiony przez Aleksandra Zniszczoła może przetrwać lata. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...