Aleksander Zniszczoł wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieAleksander Zniszczoł wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams

Aleksander Zniszczoł w kapitalnym stylu wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams. Polak nie tylko wygrał, ale również pobił rekord skoczni, który od dziś wynosi 120,5 metra. Reprezentant Polski wyprzedził m.in. Austriaka Michaela Hayboecka i Norwega Andersa Fannemela. W konkursie w Austrii punktowali jeszcze Kacper Juroszek, Klemens Murańka i Jan Habdas. Podczas zawodów w Austrii oglądaliśmy wielu uznanych skoczków narciarskich. 

Atak Zniszczoła w drugiej serii

Po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł zajmował drugie miejsce. Uzyskał odległość 112 metrów i tracił 1,4 punktu do prowadzącego Norwega Andersa Fannemela. Trzy punkty za Polakiem znajdował się Słoweniec Lovro Kos. Do drugiej serii awansowali jeszcze Kacper Juroszek (15.), Klemens Murańka (20.) i Jan Habdas (24.). Niestety na jednej serii konkursowej swój udział w zawodach w Stams zakończyli Tomasz Pilch (32.) i Maciej Kot (39). 

W drugim skoku Aleksander Zniszczoł spisał się kapitalnie i z wynikiem 120,5 metra pobił rekord skoczni. Dzięki temu o blisko pięć punktów wyprzedził drugiego w konkursie Austriaka Michaela Hayboecka. Na trzecim miejscu podium znalazł się Fannemel. Kacper Juroszek skończył zmagania na 13. miejscu, Klemens Murańka na 14., a Jan Habdas na 30.pozycji. Świetna dyspozycja Zniszczoła może być dobrym prognostykiem przed kolejnymi zmaganiami Letniego Grand Prix, czyli zawodów wyższej rangi. 

Mocno obsadzone zawody w Austrii

Wbrew pozorom zawody w Austrii były mocno obsadzone i oglądaliśmy w nich wielu zawodników z szerokiej czołówki światowej. Poza Polakami byli to m.in.: Michalel Hayboeck, Philipp Aschenwalnd, Maximilian Steiner, Clemens Leitner, Thomas Lackner, Ulrich Wohlgenannt (Austria), Lovro Kos, Domen Prev, Tilen Bartol (Słowenia), Anders Fannemel (Norwegia). W tym towarzystwie Polacy spisali się naprawdę świetnie, a rekord skoczni ustanowiony przez Aleksandra Zniszczoła może przetrwać lata. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dym w toalecie, och Karol i co z „Krychą”? Echa meczu Walia – Polska

Cel podstawowy został osiągnięty, bo Polska nadal będzie grała w Lidze Narodów w elicie. Mecz z Walią był jednak ważny w kontekście przygotowań do...

Lewandowski łowcą rekordów w Budeslidze. Jakie rekordy pobił polski król w niemieckiej lidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...