STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Dawid Kubacki drugi w piątkowym konkursie PŚ w Sapporo. Stoch blisko podium

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki drugi w piątkowym konkursie PŚ w Sapporo. Stoch blisko podium

Reprezentant Polski Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Choć po pierwszej serii prowadził, to w drugiej trafił na trudne warunki atmosferyczne i musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Ryoyu Kobayashiego. Tuż za podium zmagania zakończył Kamil Stoch, a w drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę. 

Dobre skoki Polaków w Sapporo

Czołówka reprezentacji Polski skakała w piątek w Sapporo bardzo dobrze. Najlepiej poszło Dawidowi Kubackiemu. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po pierwszej serii prowadził po skoku na 137 metrów. W drugiej zanotował 125,5 metra w trudnych warunkach, co ostatecznie pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca w konkursie. Przegrał z dobrze dysponowanym Ryoyu Kobayashim z Japonii. Na trzecim miejscu podium znalazł się wicelider PŚ Norweg Halvor Egner Granerud. 

Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Niestety czołówka w drugiej serii skakała w pogorszonych warunkach wietrznych, z czego niezadowolony będzie Piotr Żyła. Po pierwszej serii był ósmy, a zawody skończył ostatecznie na 14. pozycji. W drugiej serii zabrakło Pawła Wąska (33.) i Aleksandra Zniszczoła (38.). 

Kubacki umocnił się na pozycji lidera

Po piątkowym konkursie w Sapporo na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata umocnił się Dawid Kubacki. Obecnie ma na koncie 1090 punktów i o 134 wyprzedza drugiego Halvora Egnera Graneruda. Trzeci Anze Lanisek ze Słowenii traci już do Polaka 178 punktów. Wysoko w klasyfikacji generalnej są jeszcze Piotr Żyła (5.) i Kamil Stoch (7.). 

Stoch goni Małysza 

Czwarte miejsce Kamila Stocha sprawiło, że zbliżył się do Adama Małysza w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników w historii Pucharu Świata. Kamil Stoch ma już 13 045 punktów zdobytych w karierze i do Małysza traci zaledwie 25. Wydaje się, że w sobotę może wskoczyć na pozycję najlepiej punktującego Polaka w historii. Kolejny konkurs Pucharu Świata w Sapporo rozpocznie się w sobotę 21 stycznia o 8 rano czasu polskiego. Poprzedzą go kwalifikacje. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...