STS KOD PROMOCYJNY

Dominacja Natalii Maliszewskiej na mistrzostwach Polski w short tracku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweDominacja Natalii Maliszewskiej na mistrzostwach Polski w short tracku

W dniach 17-19 marca w Gdańsku odbyły się mistrzostwa Polski w short tracku. Rywalizację zdominowała Natalia Maliszewska, która zdobyła łącznie pięć złotych medali (trzy indywidualnie). Ponadto mistrzami Polski zostali jeszcze m.in.: Nikola Mazur, Diane Sellier, Michał Niewiński i Łukasz Kuczyński. Drużynową klasyfikację medalową wygrał zespół ŁKS Juvenia Białystok.

Pięć złotych medali Natalii Maliszewskiej 

Podczas zmagań w Gdańsku rozegrano po trzy konkurencje indywidualne kobiet i mężczyzn oraz sztafety. Ponadto prowadzono klasyfikację wieloboju, w którym również przyznano medale. Najwięcej z nich zdobyła Natalia Maliszewska, czyli największa gwiazda polskiego short tracku od lat. W ten sposób powetowała sobie słabszy występ na mistrzostwach świata, gdzie w żadnej z konkurencji nie weszła do finału. Teraz została mistrzynią Polski na 500 i 1000 metrów, złotą medalistką w wieloboju, a także złote medale w sztafetach kobiecej i mieszanej. Trzeci indywidualny medal w konkurencjach kobiecych zdobyła Nikola Mazur, która okazała się najlepsza na 1500 metrów. 

Emocjonująca walka o medale wśród mężczyzn

Zdecydowanie więcej emocji towarzyszyło rywalizacji o medale wśród mężczyzn. Na 500 metrów mistrzem Polski został Łukasz Kuczyński. Na dystansie dwukrotnie dłuższym najlepszy okazał się Michał Niewiński. Mistrzem Polski na 1500 metrów został Diane Sellier, który triumfował również w wieloboju. Tym samym najlepsi reprezentanci Polski w short tracku rozdzielili między sobą złote medale na trzech dystansach. Sztafetę męską wygrała ŁKS Juvenia Białystok.

ŁKS Juvenia Białystok pierwsza w klasyfikacji medalowej

Drużynowo oglądaliśmy wyraźną przewagę ŁKS Juvenii Białystok. Zawodnicy tej drużyny sięgnęli łącznie po 16 medali, w tym 6 złotych. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęli panczeniści z GKS Stoczniowiec Gdańsk, czyli gospodarze mistrzostw Polski. Oni zdobyli łącznie 11 medali, w tym dwa złote. Trzecie miejsce w klasyfikacji wywalczył UKS Giżycko z jednym brązowym medalem. Ten wywalczyła Michalina Wawer w rywalizacji na 1500 metrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...