STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Kubackiego w Titisee-Neustadt. Utrzymał pozycję lidera PŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDrugie miejsce Kubackiego w Titisee-Neustadt. Utrzymał pozycję lidera PŚ

Dawid Kubacki po kapitalnym skoku w drugiej serii awansował z szóstego na drugie miejsce zawodów Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak przegrał tylko z Anze Laniskiem ze Słowenii i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zmagania na szóstym miejscu zakończył Piotr Żyła, a w drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Pawła Wąska i Aleksandra Zniszczoła. Niestety Kamil Stoch może mówić o sporym pechu, ponieważ zabrakło do w drugiej serii. 

Fantastyczna pogoń Kubackiego w drugiej serii

Po pierwszej serii lider Pucharu Świata w skokach narciarskich Dawid Kubacki zajmował szóste miejsce ze sporą stratą do prowadzących Halvora Egnera Graneruda z Norwegii oraz Anze Laniska. Na dziewiątym miejscu był Piotr Żyła, a wysoką 14. lokatę zajmował Paweł Wąsek. Pod koniec trzeciej dziesiątki znajdował się Aleksander Zniszczoł. Niestety po słabszym skoku do drugiej serii nie awansował Kamil Stoch. Miał pecha, ponieważ trafił na złe warunki atmosferyczne i ostatecznie zajął 40. miejsce. Na 35. lokacie zmagania zakończył Jakub Wolny, a Tomasz Pilch był 49 

W drugiej serii oglądaliśmy kapitalną pogoń Dawida Kubackiego. Nasz skoczek osiągnął aż 144 metry, co było najlepszym rezultatem w całym konkursie. Stopniowo piął się w klasyfikacji i ostatecznie zawody Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt skończył na drugim miejscu. Do zwycięzcy Anze Laniska stracił tylko 1,3 punktu. Na najniższym stopniu podium znalazł się Niemiec Karl Geiger. Piotr Żyła awansował o trzy miejsca i skończył na szóstej pozycji. Najlepszy wynik w tym sezonie osiągnął Paweł Wąsek, który utrzymał 14. miejsce. Aleksander Zniszczoł skończył zawody na 29. miejscu. 


Więcej:


Kubacki wciąż liderem Pucharu Świata

Dzięki dobrej dyspozycji w drugiej serii konkursowej Dawid Kubacki utrzymał pozycję lidera Pucharu Świata. Na koncie ma 370 punktów i o 34 wyprzedza drugiego Anze Laniska. Na trzecie miejsce spadł Stefan Kraft, który do Polaka traci 53 punktu, a w konkursie zajął ósme miejsce. Piotr Żyła utrzymał wysokie piąte miejsce. 

W sobotę 10 grudnia odbędzie się konkurs drużyn mieszanych z udziałem reprezentacji Polski, a na niedzielę 11 grudnia zaplanowano drugi konkurs indywidualny.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...