STS KOD PROMOCYJNY

Jekaterina Kurakowa wygrała jubileuszowe zawody Warsaw Cup

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweJekaterina Kurakowa wygrała jubileuszowe zawody Warsaw Cup

Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa odniosła kolejny międzynarodowy sukces. Tym razem wygrała w prestiżowych zawodach Warsaw Cup, które mają rangę Challengera. Zwycięstwo smakuje doskonale, ponieważ zostało odniesione w jubileuszowej 20. edycji zawodów rozgrywanych na warszawskim Torwarze. Młoda reprezentantka Polski prowadziła po programie krótkim, a w programie dowolnym potwierdziła swoją klasę i zwyciężyła z przewagą ponad dziewięciu punktów. 

Jekaterina Kurakowa bezkonkurencyjna na Warsaw Cup

Młoda Kurakowa była jedną z głównych faworytek do wygrania zmagań solistek. Należała do grona najbardziej doświadczonych i najbardziej utytułowanych zawodniczek, które zdecydowały się na udział w zawodach w Warszawie. Widać to było już w programie krótkim, który Jekaterina Kurakowa wygrała z notą 64.66. Warto nadmienić, że był to jej najlepszy występ w tym sezonie. Do programu dowolnego przystępowała z pozycji liderki i głównej faworytki. Nie zawiodła pokładanych w niej oczekiwań. 

Doskonale spisywała się od początku przejazdu. Wykonywała sekwencje kroków i skoki na wysokim poziomie, co spotkało się z uznaniem sędziów. W całym programie dowolnym zdarzyły się jej tylko małe zawahania, jednak nie zaważyło to na ocenie sędziów. Ostatecznie uzyskała notę 189.98 w dwóch przejazdach i z dużą przewagą wygrała konkurencję solistek na Warsaw Cup. Dzięki temu zdobyła swój szósty w karierze medal na zawodach rangi Challeger. Drugie miejsce wśród solistek zajęła Szwajcarka Sarina Joss, a na trzecim miejscu stanęła Janna Jyrkynen z Finlandii. 

Rekordy życiowe młodych Polek

W konkurencji solistek dobrze pojechały również Karolina Białas i Laura Szczęsna. Obie pobiły swoje rekordy życiowe. Karolina Białas uzyskała notę 130.14 i pobiła dotychczasowy wynik o 3 punkty. Pozwoliło jej to zająć 18. miejsce. Laura Szczęsna z wynikiem 110.07 skończyła na 24. pozycji, jednak rekord życiowy pobiła aż o 13 punktów. Za tydzień łyżwiarki i łyżwiarze figurowi przeniosą się do fińskiego Espoo.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...