Jekaterina Kurakowa wygrała jubileuszowe zawody Warsaw Cup

Autor
Strona głównaSporty zimoweJekaterina Kurakowa wygrała jubileuszowe zawody Warsaw Cup

Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa odniosła kolejny międzynarodowy sukces. Tym razem wygrała w prestiżowych zawodach Warsaw Cup, które mają rangę Challengera. Zwycięstwo smakuje doskonale, ponieważ zostało odniesione w jubileuszowej 20. edycji zawodów rozgrywanych na warszawskim Torwarze. Młoda reprezentantka Polski prowadziła po programie krótkim, a w programie dowolnym potwierdziła swoją klasę i zwyciężyła z przewagą ponad dziewięciu punktów. 

Jekaterina Kurakowa bezkonkurencyjna na Warsaw Cup

Młoda Kurakowa była jedną z głównych faworytek do wygrania zmagań solistek. Należała do grona najbardziej doświadczonych i najbardziej utytułowanych zawodniczek, które zdecydowały się na udział w zawodach w Warszawie. Widać to było już w programie krótkim, który Jekaterina Kurakowa wygrała z notą 64.66. Warto nadmienić, że był to jej najlepszy występ w tym sezonie. Do programu dowolnego przystępowała z pozycji liderki i głównej faworytki. Nie zawiodła pokładanych w niej oczekiwań. 

Doskonale spisywała się od początku przejazdu. Wykonywała sekwencje kroków i skoki na wysokim poziomie, co spotkało się z uznaniem sędziów. W całym programie dowolnym zdarzyły się jej tylko małe zawahania, jednak nie zaważyło to na ocenie sędziów. Ostatecznie uzyskała notę 189.98 w dwóch przejazdach i z dużą przewagą wygrała konkurencję solistek na Warsaw Cup. Dzięki temu zdobyła swój szósty w karierze medal na zawodach rangi Challeger. Drugie miejsce wśród solistek zajęła Szwajcarka Sarina Joss, a na trzecim miejscu stanęła Janna Jyrkynen z Finlandii. 

Rekordy życiowe młodych Polek

W konkurencji solistek dobrze pojechały również Karolina Białas i Laura Szczęsna. Obie pobiły swoje rekordy życiowe. Karolina Białas uzyskała notę 130.14 i pobiła dotychczasowy wynik o 3 punkty. Pozwoliło jej to zająć 18. miejsce. Laura Szczęsna z wynikiem 110.07 skończyła na 24. pozycji, jednak rekord życiowy pobiła aż o 13 punktów. Za tydzień łyżwiarki i łyżwiarze figurowi przeniosą się do fińskiego Espoo.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...