Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński z medalami Pucharu Świata w Dreźnie

Strona głównaSporty zimoweKamila Stormowska i Łukasz Kuczyński z medalami Pucharu Świata w Dreźnie

Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński wywalczyły łącznie trzy medale w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które rozegrano w Dreźnie. Polka dwukrotnie plasowała się na trzecim miejscu na dystansach 1000 i 500 metrów. W jej ślady poszedł Łukasz Kuczyński, który po dyskwalifikacji jednego z rywali wywalczył brązowy medal na 500 metrów. W kilku innych startach biało-czerwoni byli blisko podium. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Gdańsku.

Dwa medale Kamili Stormowskiej w Dreźnie

Za Kamilą Stormowską bardzo udany weekend Pucharu Świata. W sobotę znakomicie spisała się w rywalizacji na 1000 metrów. Po znakomitej jeździe zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal. Zmagania wygrała Gilli Kim z Korei Południowej, a przed Polką finiszowała jeszcze Xandra Velzeboer z Holandii. Dla Kamili Stormowskiej był to pierwszy indywidualny medal zawodów Pucharu Świata w tym sezonie i jednocześnie drugi w karierze.

W niedzielę poszła za ciosem i poprawiła swoje statystyki. Tym razem wystartowała na dystansie o połowę krótszym. Ponownie spisywała się znakomicie. Po zaciętej walce finiszowała na trzecim miejscu i dołożyła drugi brąz. Najszybsza okazała się Xandra Velzeboer. Drugie miejsce na 500 metrów zajęła Chinka Ye Wang.

Brązowy medal Łukasza Kuczyńskiego

Powody do radości ma również Łukasz Kuczyński. Polak wywalczył w niedzielę brązowy medal na dystansie 500 metrów. Pierwotnie zajął czwarte miejsce w wielkim finale. Później jednak sędziowie zdecydowali o dyskwalifikacji Denisa Nikishy z Kazachstanu. Dzięki temu Łukasz Kuczyński wskoczył na podium i osiągnął duży sukces. Przed nim znaleźli się tylko Kanadyjczycy Felix Roussel i Jordan Pierre-Gilles. W sobotnich zmaganiach na 1000 metrów tuż za podium finiszował Michał Niewiński. Na zakończenie zawodów Pucharu Świata rozegrano męską sztafetę na 5000 metrów. Niestety w niej Polacy popełnili błąd i zostali zdyskwalifikowani, choć wcześniej jechali na medalowej pozycji. Szkoda straconej szansy.

Już za tydzień Puchar Świata przeniesie się do Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach 16-18 lutego w Hali Olivia, gdzie w tym roku odbyły się już Mistrzostwa Europy. Liczymy na to, że Polacy ponownie powalczą o medale.