STS KOD PROMOCYJNY

Kubacki pierwszy, Stoch drugi. Dominacja Polaków w Wiśle

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki pierwszy, Stoch drugi. Dominacja Polaków w Wiśle

Reprezentanci Polski zdominowali premierowy konkurs Letniego Grand Prix 2022 w skokach narciarskich w Wiśle. Wygrał Dawid Kubacki, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Tuż za podium znaleźli się kolejno: Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Na podium zmieścił się jeszcze Niemiec Karl Geiger. To kapitalny początek podopiecznych Thomasa Thurnbichlera. Drugi konkurs w Wiśle zaplanowano na niedzielę. 

Polacy na czele po pierwszej serii

Biało-czerwoni bardzo dobrze wyglądali już od pierwszych skoków sobotniego konkursu. Po pierwszej serii zajmowali pierwsze cztery miejsca w kolejności: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Za nimi znajdowali się Austriak Thomas Lackner i Niemiec Karl Geiger. Po pierwszej serii Dawid Kubacki plasował się na 8. miejscu ze stratą 10,8 punktu do Jakuba Wolnego. Przed Kubackim znajdował się jeszcze Maciej Kot. Seria stała pod znakiem kapitalnego skoku Jakuba Wolnego, który wylądował dopiero na 129,5 metrze. Do drugiej serii awansowali jeszcze: 11. Aleksander Zniszczoł, 13. Jan Habdas, 16. Kacper Juroszek i 21. Tomasz Pilch. Niestety z zawodami po pierwszej serii pożegnał się Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 117,5 metra zajął 32. miejsce. 

Kubacki skoczył po zwycięstwo w drugiej serii

Wygrana Dawida Kubackiego, który zajmował po pierwszej serii dopiero 8. miejsce, może być małą niespodzianką. Polak jednak przeskoczył skocznie i uzyskał 134,5 metra. Tym samym zdeklasował kolejnych zawodników, a drugi najdalszy skok w tej serii był aż o 8 metrów krótszy. Dawid Kubacki wygrał w Wiśle z przewagą 7,1 punktu nad drugim Kamilem Stochem. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Karl Geiger. Pozycje od 4 do 7 zajęli kolejno: Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. W pierwszej dziesiątce zmieścił się jeszcze Aleksander Zniszczoł, który skończył na 9. miejscu. Pozostali Polacy znaleźli się pod koniec stawki na pozycjach: 20. Kacper Juroszek, 23. Jan Habdas i 24. Tomasz Pilch. Dawid Kubacki został pierwszym liderem Letniego Grand Prix 2022. 

Drugi konkurs w Wiśle odbędzie się w niedzielę 24 lipca o 13:00. Wystartują w nim: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...