Kubacki pierwszy, Stoch drugi. Dominacja Polaków w Wiśle

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki pierwszy, Stoch drugi. Dominacja Polaków w Wiśle

Reprezentanci Polski zdominowali premierowy konkurs Letniego Grand Prix 2022 w skokach narciarskich w Wiśle. Wygrał Dawid Kubacki, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Tuż za podium znaleźli się kolejno: Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Na podium zmieścił się jeszcze Niemiec Karl Geiger. To kapitalny początek podopiecznych Thomasa Thurnbichlera. Drugi konkurs w Wiśle zaplanowano na niedzielę. 

Polacy na czele po pierwszej serii

Biało-czerwoni bardzo dobrze wyglądali już od pierwszych skoków sobotniego konkursu. Po pierwszej serii zajmowali pierwsze cztery miejsca w kolejności: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Za nimi znajdowali się Austriak Thomas Lackner i Niemiec Karl Geiger. Po pierwszej serii Dawid Kubacki plasował się na 8. miejscu ze stratą 10,8 punktu do Jakuba Wolnego. Przed Kubackim znajdował się jeszcze Maciej Kot. Seria stała pod znakiem kapitalnego skoku Jakuba Wolnego, który wylądował dopiero na 129,5 metrze. Do drugiej serii awansowali jeszcze: 11. Aleksander Zniszczoł, 13. Jan Habdas, 16. Kacper Juroszek i 21. Tomasz Pilch. Niestety z zawodami po pierwszej serii pożegnał się Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 117,5 metra zajął 32. miejsce. 

Kubacki skoczył po zwycięstwo w drugiej serii

Wygrana Dawida Kubackiego, który zajmował po pierwszej serii dopiero 8. miejsce, może być małą niespodzianką. Polak jednak przeskoczył skocznie i uzyskał 134,5 metra. Tym samym zdeklasował kolejnych zawodników, a drugi najdalszy skok w tej serii był aż o 8 metrów krótszy. Dawid Kubacki wygrał w Wiśle z przewagą 7,1 punktu nad drugim Kamilem Stochem. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Karl Geiger. Pozycje od 4 do 7 zajęli kolejno: Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. W pierwszej dziesiątce zmieścił się jeszcze Aleksander Zniszczoł, który skończył na 9. miejscu. Pozostali Polacy znaleźli się pod koniec stawki na pozycjach: 20. Kacper Juroszek, 23. Jan Habdas i 24. Tomasz Pilch. Dawid Kubacki został pierwszym liderem Letniego Grand Prix 2022. 

Drugi konkurs w Wiśle odbędzie się w niedzielę 24 lipca o 13:00. Wystartują w nim: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...