Kubacki pierwszy, Stoch drugi. Dominacja Polaków w Wiśle

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki pierwszy, Stoch drugi. Dominacja Polaków w Wiśle

Reprezentanci Polski zdominowali premierowy konkurs Letniego Grand Prix 2022 w skokach narciarskich w Wiśle. Wygrał Dawid Kubacki, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Tuż za podium znaleźli się kolejno: Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Na podium zmieścił się jeszcze Niemiec Karl Geiger. To kapitalny początek podopiecznych Thomasa Thurnbichlera. Drugi konkurs w Wiśle zaplanowano na niedzielę. 

Polacy na czele po pierwszej serii

Biało-czerwoni bardzo dobrze wyglądali już od pierwszych skoków sobotniego konkursu. Po pierwszej serii zajmowali pierwsze cztery miejsca w kolejności: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Za nimi znajdowali się Austriak Thomas Lackner i Niemiec Karl Geiger. Po pierwszej serii Dawid Kubacki plasował się na 8. miejscu ze stratą 10,8 punktu do Jakuba Wolnego. Przed Kubackim znajdował się jeszcze Maciej Kot. Seria stała pod znakiem kapitalnego skoku Jakuba Wolnego, który wylądował dopiero na 129,5 metrze. Do drugiej serii awansowali jeszcze: 11. Aleksander Zniszczoł, 13. Jan Habdas, 16. Kacper Juroszek i 21. Tomasz Pilch. Niestety z zawodami po pierwszej serii pożegnał się Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 117,5 metra zajął 32. miejsce. 

Kubacki skoczył po zwycięstwo w drugiej serii

Wygrana Dawida Kubackiego, który zajmował po pierwszej serii dopiero 8. miejsce, może być małą niespodzianką. Polak jednak przeskoczył skocznie i uzyskał 134,5 metra. Tym samym zdeklasował kolejnych zawodników, a drugi najdalszy skok w tej serii był aż o 8 metrów krótszy. Dawid Kubacki wygrał w Wiśle z przewagą 7,1 punktu nad drugim Kamilem Stochem. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Karl Geiger. Pozycje od 4 do 7 zajęli kolejno: Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. W pierwszej dziesiątce zmieścił się jeszcze Aleksander Zniszczoł, który skończył na 9. miejscu. Pozostali Polacy znaleźli się pod koniec stawki na pozycjach: 20. Kacper Juroszek, 23. Jan Habdas i 24. Tomasz Pilch. Dawid Kubacki został pierwszym liderem Letniego Grand Prix 2022. 

Drugi konkurs w Wiśle odbędzie się w niedzielę 24 lipca o 13:00. Wystartują w nim: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....