STS KOD PROMOCYJNY

Męska sztafeta na 5000 metrów z brązowym medalem mistrzostw świata w short tracku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweMęska sztafeta na 5000 metrów z brązowym medalem mistrzostw świata w short...

Męska sztafeta na 5000 metrów w składzie Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Diane Sellier i Felix Pigeon napisała historię polskiego short tracku. Biało-czerwoni wywalczyli brązowy medal na mistrzostwach świata w Rotterdamie. W wielkim finale wykorzystali błąd Holendra Jensa van’t Wouta. Polacy finiszowali na trzecim miejscu. To dopiero drugi medal w historii startów reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w short tracku. 

Wielki sukces i brąz polskiej sztafety

Od początku tego sezonu Polacy dobrze spisywali się w rywalizacji w short tracku. Miejsca na podium Pucharu Świata zajmowali m.in.: Michał Niewiński i Łukasz Kuczyński. Ponadto na mistrzostwach Europy drugie miejsce zajęła sztafeta mieszana, a najniższym stopniu podium stanęli mężczyźni w składzie: Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Diane Sellier i Felix Pigeon. To sprawiało, że mogliśmy mieć małe nadzieje na medal na mistrzostwach świata, które rozegrano w Rotterdamie. 

W niedzielnym finale sztafety na 5000 metrów mężczyzn pojawili się: Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Diane Sellier i Felix Pigeon. Skład z mistrzostw Europy znów spisywał się wyśmienicie. W sobotę zajął drugie miejsce w półfinale, przegrywając tylko z Holendrami. Niedziele zmagania o medal były bardzo emocjonująca. Polacy walczyli o utrzymanie pozycji medalowej. W pewnym momencie Holendrzy popełnili błąd. Jens van’t Wout zanotował upadek. Dzięki temu Polacy byli już niemal pewni medalu. Finiszowali na trzecim miejscu. Po złoto sięgnęli Chińczycy, a drugie miejsce zajęli reprezentanci Korei Południowej. 

Drugi medal w historii polskich startów na mistrzostwach świata

To jeden z największych sukcesów w historii polskiego short tracku. Jednocześnie to dopiero drugi medal w historii polskich startów na mistrzostwach świata. Po pierwszy w 2018 roku sięgnęła Natalia Maliszewska, która została wicemistrzynią świata na dystansie 500 metrów. Teraz równo po sześciu latach na podium stanęła męska sztafeta. Natalii Maliszewskiej zabrakło w rywalizacji, ponieważ odbywa karę dyskwalifikacji za przewinienia związane z kontrolami antydopingowymi. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...