STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Żyła na podium w Ruce. Kubacki pozostał liderem PŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePiotr Żyła na podium w Ruce. Kubacki pozostał liderem PŚ

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Świata w fińskiej Ruce. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Konkurs z rekordem skoczni wygrał Słoweniec Anze Lanisek, które o włos wyprzedził Austriaka Stefana Krafta. Z biało-czerwonych w drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Kamila Stocha (18.) i Pawła Wąska (26.). 

Rekord skoczni Laniska w pierwszej serii

Pierwsza seria konkursowa stała na bardzo wysokim poziomie. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła. Po skoku na odległość 143 metry uzyskał notę 150.7 i zajmował czwarte miejsce. Na szóstej pozycji plasował się lider Pucharu Świata Dawid Kubacki, który skoczył 139,5 metra. Dało mu to notę 147.4. Do drugiej serii awansowało jeszcze dwóch biało-czerwonych. Kamil Stoch skoczył 135,5 metra i był 14., a Paweł Wąsek 133,5 metra, co dało mu 26. miejsce. Niestety już na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli: Aleksander Zniszczoł (35.), Tomasz Pilch (44.) i Jakub Wolny (46.). Liderem po pierwszym skoku był Słoweniec Anze Lanisek, który osiągnął 149 metrów. To nowy rekord skoczni w Ruce. 

Żyła wskoczył na podium 

W drugiej serii dalej oglądaliśmy dalekie loty. Świetnie spisał się Piotr Żyła, który po skoku na 142 metry awansował na trzecie miejsce. Tuż za nim zmagania skończył Dawid Kubacki. Przed nimi Anze Lanisek i Austriak Stefan Kraft stoczyli kapitalny bój o zwycięstwo. Ostatecznie o 1,3 punktu lepszy okazał się ten pierwszy. Kamil Stoch spadł o cztery pozycję i skończył na 18. miejscu, a Paweł Wąsek utrzymał 26. lokatę. 

Kubacki wciąż liderem

Po trzech konkursach Pucharu Świata liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Dawid Kubacki, który ma 250 punktów. Na drugie miejsce wskoczył Anze Lanisek, który traci do Polaka 64 punkty. Trzeci jest Austriak Stefan Kraft. Na piątym miejscu plasuje się Piotr Żyła. Drugi konkurs w Ruce rozegrany zostanie w niedzielę 27 listopada. Początek o 9:00, a wcześniej o 7:30 rozpoczną się kwalifikacje. Liczymy na kolejny dobry występ biało-czerwonych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Wydarzenia sportowe w Polsce w 2024. Co odbędzie się nad Wisłą?

Co roku w Polsce organizowane są ważne wydarzenia sportowe o charakterze międzynarodowym. Tak samo będzie w 2024 roku. Już teraz warto zapisać sobie w...