STS KOD PROMOCYJNY

Podium Oskara Kwiatkowskiego w Pucharze Świata w slalomie gigancie. Zwycięstwo było o włos

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimowePodium Oskara Kwiatkowskiego w Pucharze Świata w slalomie gigancie. Zwycięstwo było o...

Znakomicie w słoweńskiej Rogli spisał się polski snowboardzista Oskar Kwiatkowski, który ukończył rywalizację w slalomie gigancie równoległym na drugim miejscu. Przegrał dopiero w wielkim finale, gdzie o 0,14 sekundy uległ Włochowi Edwinowi Corattiemu. Wysokie miejsce w rywalizacji pań zajęła Aleksandra Król, która do fazy pucharowej awansowała z 5. czasem kwalifikacji. Ostatecznie odpadła w ćwierćfinale i zajęła 6. miejsce. Nieco gorzej poszło pozostałym reprezentantom Polski. 

Ogromny sukces Oskara Kwiatkowskiego

Drugie miejsce zajęte w Pucharze Świata to jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze Oskara Kwiatkowskiego. Polak w Rogli czuł się znakomicie i z  każdym przejazdem wyglądał jeszcze lepiej. Polak w kwalifikacjach pojechał bardzo dobrze, co pozwoliło mu awansować do 1/8 finału z 6. wynikiem. W związku z tym był tam rozstawiony. Pierwszy pojedynek fazy pucharowej Oskar Kwiatkowski stoczył ze Słoweńcem Żanem Kosirem, który nie ukończył przejazdu. W ćwierćfinale Polak pooknał o 0,2 sekundy Austriaka Andreasa Prommegera i awansował do najlepszej czwórki. 

Niezwykle emocjonująco zapowiadał się półfinał Polaka z doświadczonym Słoweńcem Timem Mastnakiem. Ostatecznie rywal zaliczył upadek na trasie i Oskar Kwiatkowski nie miał większych problemów z awansem do finału. Tam stoczył kolejne pasjonujące starcie z Włochem Edwinem Corattim, ale niestety uległ mu o 0,14 sekundy i zakończył zawody Pucharu Świata na 2. miejscu. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Na 6. miejscu rywalizację wśród kobiet ukończyła Aleksandra Król, która odpadła dopiero w ćwierćfinale z Niemką Carolin Langenhorst. Różnica między nimi wyniosła zaledwie 0,15 sekundy. Rywalizację wśród kobiet wygrała Niemka Ramona Theresia Hofmeister. Solidnie pojechał również Michał Nowaczyk, który zawody zakończył na 11. miejscu po porażce w 1/8  finału z Austriakiem Fabianem Obmannem. Co ciekawe obaj zakończyli zjazd z takim samym czasem, ale wyższe miejsce rywala w kwalifikacjach sprawiło, że to on awansował dalej. 

W rywalizacji kobiet wystartowały jeszcze Aleksandra Michalik (30. miejsce) i Olimpia Kwiatkowska (33. miejsce). Wśród mężczyzn na 52. miejscu rywalizację ukończył Mikołaj Rutkowski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...