Polacy na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie drużynowym

Strona głównaSporty zimowePolacy na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie drużynowym

W niedzielę w Quebecu Polacy wywalczyli trzy kolejne medale finałowych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Sprinterzy w składzie: Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek sięgnęli po złoto i przypieczętowali drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Ponadto w rywalizacji indywidualnej na 500 metrów srebro wywalczył Marek Kania, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Michalski. To znakomite zakończenie sezonu w wykonaniu polskich panczenistów.

Drużyna sprinterów najlepsza w Quebecu

Finałowa rywalizacja w kanadyjskim Quebecu zaczęła się dla Polaków bardzo dobrze. W sobotę drużyna kobiet finiszowała na drugim miejscu i skończyła cykl Pucharu Świata na podium. W niedzielę w ślady pań poszli panowie. Drużyna w składzie: Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek spisała się jeszcze lepiej i wygrała rywalizację. Na mecie o 0,09 sekundy wyprzedziła Norwegów oraz o 0,1 sekundy Amerykanów. Wygrana w Kanadzie sprawiła, że polski zespół zakończył rywalizację w cyklu Pucharu Świata na doskonałym drugim miejscu

Dwa medale polskich sprinterów na 500 metrów

Również w zmaganiach indywidualnych mieliśmy polskie sukcesy. Powody do radości dali nam Marek Kania i Piotr Michalski. Obaj stanęli na podium ostatnich zawodów Pucharu Świata w tym sezonie. Marek Kania wywalczył srebrny medal. Czas gorszy zaledwie o 0,03 sekundy uzyskał Piotr Michalski i stanął na najniższym stopniu podium. Tego dnia w Kanadzie bezkonkurencyjny okazał się Amerykanin Jordan Stolz, który Marka Kanię wyprzedził o 0,33 sekundy. W klasyfikacji generalnej na dystansie 500 metrów Polacy zajęli miejsca: 7. Marek Kania, 8. Damian Żurek i 11. Piotr Michalski.

Czas na mistrzostwa świata

Cykl Pucharu Świata dobiegł końca. Przed nami jeszcze jeden ważny start polskich panczenistów. W dniach 15-18 lutego w Calgary odbędą się mistrzostwa świata na dystansach. Liczymy na to, że biało-czerwoni utrzymają wysoką formę i powalczą o medale tej imprezy. Starty w ostatnich miesiącach potwierdziły, że Polaków można wymieniać w gronie faworytów do walki o podium.