STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Drugie miejsce Polek w sprincie drużynowym w finale Pucharu Świata w Quebecu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweDrugie miejsce Polek w sprincie drużynowym w finale Pucharu Świata w Quebecu

Polki w składzie: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zajęły drugie miejsce w sprincie drużynowym w finałowych zawodach Pucharu Świata w Quebecu. Dzięki temu biało-czerwone utrzymały drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, co jest dużym sukcesem polskich panczenów. W sobotę w Kanadzie rywalizację na 500 metrów tuż za podium zakończył Marek Kania. 

Świetny wynik Polek i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Finałowe zawody cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozgrywane są w kanadyjskim Quebecu. Polscy panczeniści w sobotę potwierdzili swoją wysoką formę. Najlepiej spisała się drużyna sprinterek w składzie: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek. Polki pojechały do Kanady jako druga drużyna klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 


Czytaj więcej o łyżwiarstwie szybkim:


Biało-czerwone startowały w ostatniej parze, gdzie rywalizowały z Niemkami. Rozpoczęły dobrze i prowadziły już po połowie pierwszego okrążenia. Następnie kontynuowały szybką jazdę, choć cały czas traciły nieco do Holenderek, które jechały w jednej z wcześniejszych par. Ostatecznie biało-czerwone bez problemu pokonały Niemki i zostały sklasyfikowane na drugiej pozycji. Dzięki temu sięgnęły po srebrny medal finałowych zawodów Pucharu Świata i utrzymały drugie miejsce w klasyfikacji cyklu w sprincie drużynowym. To kolejny sukces, ponieważ tydzień temu biało-czerwone przypieczętowały trzecie miejsce w cyklu Pucharu Świata w biegu drużynowym.

Dobra jazda polskich sprinterów

W sobotę w Quebecu z dobrej strony pokazali się też polscy sprinterzy. Damian Żurek świetnie jechał na 1000 metrów i po 600 metrów zajmował pierwsze miejsce. Niestety na ostatnim łuku przewrócił się i stracił szansę na medal. W konkurencji 500 metrów tuż za podium został sklasyfikowany Marek Kania. Do podium zabrakło mu 0,05 sekundy. Na szóstej pozycji zmagania zakończył Piotr Michalski. Na 1000 metrów ósme miejsce zajęła Katarzyna Bosiek. W niedzielę ostatni dzień rywalizacji w Pucharze Świata. Liczymy na kolejne dobre występy Polaków, których będziemy oglądać na 500 metrów (panie i panowie), w sprincie drużynowym mężczyzn oraz w biegu masowym kobiet. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...