Polki mistrzyniami Europy dywizji C w curlingu. Polacy z brązowym medalem

Strona głównaSporty zimowePolki mistrzyniami Europy dywizji C w curlingu. Polacy z brązowym medalem

Reprezentanci Polski w curlingu odnieśli spore sukcesy na mistrzostwach Europy dywizji C rozgrywanych w Dumfries w Szkocji. Polki okazały się być bezkonkurencyjne i sięgnęły po złoto w składzie: Ewa Nogły, Aneta Lipińska, Magdalena Kołodziej i Marta Leszczyńska. Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyli Polacy w składzie: Krzysztof Domin, Konrad Stych, Bartosz Łobaza i Marcin Ciemiński.

Polki ze złotem i awansem do wyższej dywizji 

Polski curling wraca na arenę międzynarodową po wielu zawirowaniach. Biało-czerwoni wystartowali w Mistrzostwach Europy dywizji C, które w dniach 28.04 – 04.05 odbywały się w Dumfries w Szkocji. Polki sięgnęły po złoto, choć zmagania rozpoczęły od nieoczekiwanej porażki 4:9 z Portugalią. Później było już tylko lepiej. W kolejnych spotkaniach biało-czerwone wygrywały kolejno z: Walią (10:6), Francją (9:2), Irlandią (9:5), Ukrainą (7:5), Serbią (22:0) i Holandią (6:4). Na koniec rundy zasadniczej przyszła porażka 3:8 z Hiszpanią. Mimo tego Polki zameldowały się w półfinale. 

W półfinale biało-czerwone ponownie okazały się lepsze od zawodniczek z Irlandii, które pokonały 6:0. Dzięki temu awansowały do ścisłego finału. Tam stoczyły pasjonujący bój ze Słowaczkami. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Ostatecznie to Polki okazały się lepsze i sięgnęły po złoty medal w składzie:  Ewa Nogły, Aneta Lipińska, Magdalena Kołodziej i Marta Leszczyńska. Dzięki temu awansowały do wyższej dywizji i jeszcze w tym roku wezmą udział w Mistrzostwach Europy dywizji B. 

Polacy z brązowym medalem 

Od początku dobrze spisywali się również Polacy. W rundzie zasadniczej wygrali z: Andorą (8:2), Ukrainą (8:2), Słowenią (7:5), Chorwacją (11:1), Grecją (11:1), Liechtensteinem (7:4) i Gruzją (16:0). Biało-czerwoni awansowali do strefy medalowej jako główny faworyt. Niestety w półfinale musieli uznać wyższość zawodników z Liechtensteinu, z którymi tym razem przegrali 4:5. Pozostała im walka o brąz. W małym finale Polacy wygrali 8:4 ze Słowenią. Biało-czerwoni zagrali w składzie: Krzysztof Domin, Konrad Stych, Bartosz Łobaza i Marcin Ciemiński. Mistrzami Europy dywizji C zostali Ukraińcy, którzy nie dali żadnych szans drużynie Liechtensteinu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...