Przedświąteczny konkurs w Engelbergu dla Dawida Kubackiego

Autor
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePrzedświąteczny konkurs w Engelbergu dla Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki w świetnym stylu wygrał przedświąteczny konkurs Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Polak prowadził juz po pierwszej serii, a w drugiej utrzymał swoją pozycję. Dzięki temu powiększył przewagę nad głównymi rywalami w klasyfikacji generalnej cyklu. Zawody na piątym miejscu skończył Piotr Żyła. Niestety w drugiej serii oglądaliśmy tylko dwójkę Polaków. 

Średnio udane kwalifikacje

Kwalifikacje w wykonaniu podopiecznych Thomasa Thurnbichlera były średnio udane. Aż dwóch z nich nie przebrnęło do konkursu głównego. Na 54. miejscu został sklasyfikowany Tomasz Pilch, a Pawła Wąska zdyskwalifikowano. Powodem był rozpięty kombinezon w trakcie skoku. W kwalifikacjach najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który skoczył 135,5 metra i był piąty. Pozycję za nim skończył Dawid Kubacki. Do konkursu awansowali jeszcze: Piotr Żyła (24.), Aleksander Zniszczoł (37.) i Jakub Wolny (42.). Kwalifikacje padły łupem doświadczonego Austriaka Manuela Fettnera. 

Fantastyczna forma Kubackiego w konkursie

W konkursie jednak wszystko wróciło do normy. Znów kapitalnie prezentował się Dawid Kubacki, czyli lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W pierwszej serii skoczył 141,5 metra i z dużą przewagą punktową prowadził. W drugim skoku osiągnął 135,5 metra i wystarczyło to do końcowego zwycięstwa. Dobrze spisał się również Piotr Żyła, który ostatecznie zajął piąte miejsce ze stratą zaledwie 1,4 punktu do trzeciego Anze Laniska ze Słowenii. Po pierwszej serii doświadczonych skoczek z Polski był nawet na trzecim miejscu. Drugie miejsce w konkursie zajął Manuel Fettner. 

Niestety więcej Polaków w drugiej serii nie oglądaliśmy. Największym zaskoczeniem jest daleka pozycja Kamila Stocha, który zajął 39. miejsce. Dwa oczka wyżej skończył Aleksander Znisczoł, a najsłabszym skoczkiem konkursu głównego był Jakub Wolny. 

Czas na Turniej Czterech Skoczni

Teraz przed najlepszymi skoczkami narciarskimi na świecie chwila odpoczynku. Już 29 grudnia odbędzie się pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przystąpi do niego Dawid Kubacki. Na koncie ma już 650 punktów i o 74 wyprzedza drugiego Anze Laniska. Trzeci jest Austriak Stefan Kraft, który do Polaka traci już 183 punkty. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...