Duda najlepszy w Warszawie. Kolejny udany turniej arcymistrza z Wieliczki

Strona głównaSzachyDuda najlepszy w Warszawie. Kolejny udany turniej arcymistrza z Wieliczki

Jan-Krzysztof Duda wygrał turniej z cyklu Grand Chess, który odbywał się w ostatnich dniach w Warszawie. Polski arcymistrz w ostatnim dniu turnieju awansował z drugiego na pierwsze miejsce.

Do stolicy Polski w ostatnich dniach zawitali bardzo dobrzy szachiści. W pierwszej w historii imprezie Grand Chess Tour w stolicy Polski wzięło udział 10 arcymistrzów ze światowej czołówki. Sześciu z nich jest klasyfikowanych w pierwszej dwudziestce globu. Polskę reprezentowali przede wszystkim Jan-Krzysztof Duda i świeżo upieczony mistrz Polski – Radosław Wojtaszek. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność oglądać świetne pojedynki i walkę Dudy o zwycięstwo w całym turnieju.

Najlepszy polski szachista przed poniedziałkową, ostatnią serią zajmował drugie miejsce ze stratą 1,5 pkt do prowadzącego Hindusa Ananda. Wystarczyły jednak dwa kolejne pojedynki, bo pochodzący z Wieliczki gracz był nowym liderem. W ostatniej, 27. rundzie turnieju, Duda pokonał czarnymi Ukraińca Kiryła Szewczenkę, podczas gdy mający szanse zwycięstwo Aronian zremisował z innym Amerykaninem Fabiano Caruaną.

Radosław Wojtaszek natomiast zakończył rywalizację na siódmym miejscu. Duda za zwycięstwo zgarnął nagrodę w wysokości 40 tysięcy dolarów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...