Duda najlepszy w Warszawie. Kolejny udany turniej arcymistrza z Wieliczki

Strona głównaSzachyDuda najlepszy w Warszawie. Kolejny udany turniej arcymistrza z Wieliczki

Jan-Krzysztof Duda wygrał turniej z cyklu Grand Chess, który odbywał się w ostatnich dniach w Warszawie. Polski arcymistrz w ostatnim dniu turnieju awansował z drugiego na pierwsze miejsce.

Do stolicy Polski w ostatnich dniach zawitali bardzo dobrzy szachiści. W pierwszej w historii imprezie Grand Chess Tour w stolicy Polski wzięło udział 10 arcymistrzów ze światowej czołówki. Sześciu z nich jest klasyfikowanych w pierwszej dwudziestce globu. Polskę reprezentowali przede wszystkim Jan-Krzysztof Duda i świeżo upieczony mistrz Polski – Radosław Wojtaszek. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność oglądać świetne pojedynki i walkę Dudy o zwycięstwo w całym turnieju.

Najlepszy polski szachista przed poniedziałkową, ostatnią serią zajmował drugie miejsce ze stratą 1,5 pkt do prowadzącego Hindusa Ananda. Wystarczyły jednak dwa kolejne pojedynki, bo pochodzący z Wieliczki gracz był nowym liderem. W ostatniej, 27. rundzie turnieju, Duda pokonał czarnymi Ukraińca Kiryła Szewczenkę, podczas gdy mający szanse zwycięstwo Aronian zremisował z innym Amerykaninem Fabiano Caruaną.

Radosław Wojtaszek natomiast zakończył rywalizację na siódmym miejscu. Duda za zwycięstwo zgarnął nagrodę w wysokości 40 tysięcy dolarów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...