STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Duda najlepszy w Warszawie. Kolejny udany turniej arcymistrza z Wieliczki

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda najlepszy w Warszawie. Kolejny udany turniej arcymistrza z Wieliczki

Jan-Krzysztof Duda wygrał turniej z cyklu Grand Chess, który odbywał się w ostatnich dniach w Warszawie. Polski arcymistrz w ostatnim dniu turnieju awansował z drugiego na pierwsze miejsce.

Do stolicy Polski w ostatnich dniach zawitali bardzo dobrzy szachiści. W pierwszej w historii imprezie Grand Chess Tour w stolicy Polski wzięło udział 10 arcymistrzów ze światowej czołówki. Sześciu z nich jest klasyfikowanych w pierwszej dwudziestce globu. Polskę reprezentowali przede wszystkim Jan-Krzysztof Duda i świeżo upieczony mistrz Polski – Radosław Wojtaszek. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność oglądać świetne pojedynki i walkę Dudy o zwycięstwo w całym turnieju.

Najlepszy polski szachista przed poniedziałkową, ostatnią serią zajmował drugie miejsce ze stratą 1,5 pkt do prowadzącego Hindusa Ananda. Wystarczyły jednak dwa kolejne pojedynki, bo pochodzący z Wieliczki gracz był nowym liderem. W ostatniej, 27. rundzie turnieju, Duda pokonał czarnymi Ukraińca Kiryła Szewczenkę, podczas gdy mający szanse zwycięstwo Aronian zremisował z innym Amerykaninem Fabiano Caruaną.

Radosław Wojtaszek natomiast zakończył rywalizację na siódmym miejscu. Duda za zwycięstwo zgarnął nagrodę w wysokości 40 tysięcy dolarów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...