STS KOD PROMOCYJNY

Duda zwycięzcą Oslo Esports Cup 2022!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda zwycięzcą Oslo Esports Cup 2022!

Udało się! Zgodnie z przewidywaniami Jan-Krzysztof Duda pokonał Erica Hansena, a dzięki korzystnym pozostałym wynikom wygrał cały turniej szachów online – Oslo Esports Cup.

Dla polskiego arcymistrza to istotne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy wygrał turniej cyklu Champions Chess Tour. Zawody od początku układały się po myśli naszego gracza.

Polak ograł Kanadyjczyka

Duda przed ostatnią serią meczów zajmował trzecie miejsce, ale miał tylko punkt straty do wyprzedzających go szachistów. W dodatku grał z najsłabszym rywalem w stawce Erickiem Hansenem. Zgodnie z oczekiwaniami Polak wygrał pewnie i szybko. Pierwszy warunek został więc spełniony.

Porażki liderów, premia dla Dudy

Drugim były potknięcia prowadzących graczy. I tak też się stało. Magnus Carlsen przegrał swój mecz, podobnie jak Rameshbabu Praggnanandhaa. Z kolei mający tyle samo punktów co Polak Le Quang Liem, wygrał dopiero po dogrywce. Taki splot sprawił, że w tabeli numerem jeden na zakończenie zmagań został Duda! Arcymistrz z Wieliczki zgarnął więc największą część puli nagród Oslo Esports Cup, która wynosiła 216 tys. dolarów!

Wiedziałem, że w teorii są jakieś szanse na zwycięstwo w turnieju, ale musiało się zgrać bardzo wiele czynników. Jestem zadowolony z tego pojedynku. Cel zrealizowałem, a ponieważ w innych meczach też wszystko potoczyło się po mojej myśli, mogę się ogromnie cieszyć

Jan-Krzysztof Duda dla chess24.com

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...