Duda zwycięzcą Oslo Esports Cup 2022!

Autor
Strona głównaSzachyDuda zwycięzcą Oslo Esports Cup 2022!

Udało się! Zgodnie z przewidywaniami Jan-Krzysztof Duda pokonał Erica Hansena, a dzięki korzystnym pozostałym wynikom wygrał cały turniej szachów online – Oslo Esports Cup.

Dla polskiego arcymistrza to istotne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy wygrał turniej cyklu Champions Chess Tour. Zawody od początku układały się po myśli naszego gracza.

Polak ograł Kanadyjczyka

Duda przed ostatnią serią meczów zajmował trzecie miejsce, ale miał tylko punkt straty do wyprzedzających go szachistów. W dodatku grał z najsłabszym rywalem w stawce Erickiem Hansenem. Zgodnie z oczekiwaniami Polak wygrał pewnie i szybko. Pierwszy warunek został więc spełniony.

Porażki liderów, premia dla Dudy

Drugim były potknięcia prowadzących graczy. I tak też się stało. Magnus Carlsen przegrał swój mecz, podobnie jak Rameshbabu Praggnanandhaa. Z kolei mający tyle samo punktów co Polak Le Quang Liem, wygrał dopiero po dogrywce. Taki splot sprawił, że w tabeli numerem jeden na zakończenie zmagań został Duda! Arcymistrz z Wieliczki zgarnął więc największą część puli nagród Oslo Esports Cup, która wynosiła 216 tys. dolarów!

Wiedziałem, że w teorii są jakieś szanse na zwycięstwo w turnieju, ale musiało się zgrać bardzo wiele czynników. Jestem zadowolony z tego pojedynku. Cel zrealizowałem, a ponieważ w innych meczach też wszystko potoczyło się po mojej myśli, mogę się ogromnie cieszyć

Jan-Krzysztof Duda dla chess24.com

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...