STS KOD PROMOCYJNY

Alicja Rosolska i Erin Routliffe zagrają w ATP 1000 w Dausze. Poznały już rywalki w pierwszej rundzie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAlicja Rosolska i Erin Routliffe zagrają w ATP 1000 w Dausze. Poznały...

Duet deblowy Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routflffe ma za sobą bardzo udany start w turnieju w rosyjskim Sankt Petersburgu, gdzie dotarły do finału. Tym razem wezmą udział w prestiżowym turnieju ATP 1000 w Dausze. W pierwszej rundzie Qatar TotalEnergies Open 2022 polsko-nowozelandzka para zmierzy się z Kamillą Rachimową z Rosji oraz Clarą Tauson z Danii. Faworytem tego meczu będzie duet z Polką w składzie, a spotkanie wstępnie zaplanowano na 21 lutego. 

Kim są rywalki Alicji Rosolskiej?

Rywalki polsko-nowozelandzkiej pary stawiają przede wszystkim na karierę singlową. Ze względu na mniejsze doświadczenie i nieliczne starty w deblu tych zawodniczek, faworytkami meczu będą Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Kamilla Rachimowa zajmuje obecnie 80. miejsce w rankingu deblowym i wydaje się być liderką rosyjsko-duńskiej pary. Clara Tauson jest w tym rankingu dopiero na 433. miejscu. Dla porównania Nowozelandka Erin Routliffe jest obecnie na 39. miejscu w rankingu deblowym WTA, a Polka Alicja Rosolska plasuje się w nim na 88. pozycji i wnosi do tej pary ogromne pokłady doświadczenia. 

Alicja Rosolska i Erin Routliffe będą chciały kontynuować swoją dobrą passę z Rosji, gdzie doszły do finału i niewiele zabrakło im do końcowego triumfu. Turniej deblowy w Dausze jest zdecydowanie lepiej obsadzony i już w drugiej rundzie deblistki mogą trafić na rozstawione z numerem 7. Desirae Krawczyk ze Stanów Zjednoczonych i Ellen Perez z Australii. Najbliższy pojedynek pierwszej rundy będzie pierwszym starciem w historii pomiędzy obiema parami deblowymi i liczymy na to, że lepiej historię tych zmagań rozpocznie Polka. 

Kto jeszcze zagra w Dausze?

W turnieju singlowym będziemy oglądać jeszcze dwie reprezentantki Polski. Rozstawiona z numerem 7. Iga Świątek w pierwszej rundzie ma wolny los i zacznie dopiero od meczu drugiej rundy. Ponadto w Dausze zagra Magda Linette, która w pierwszej rundzie trafiła na Amerykankę Alison Riske i czeka ją bardzo trudne wyzwanie, jeżeli marzy o dojściu w Katarze do dalszej fazy rozgrywek. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...