Falkowska i Kawa w finale turnieju deblowego w Kolumbii

Strona głównaTenisFalkowska i Kawa w finale turnieju deblowego w Kolumbii

Rozstawione z numerem drugim Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa awansowały do turnieju deblowego rangi Challenger w kolumbijskim Cali. W półfinale w dwóch setach pokonały Aminę Anszbę z Rosji oraz Elvinę Kalievą ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu polskie tenisistki w sobotę powalczą o wygraną w turnieju Copa Oster w Cali. W wielkim finale zagrają z japońsko-chińskim duetem Kyoka Okamura i Xiaodi You.

Mecz pod kontrolą Polek

Wyżej notowane i bardziej doświadczone Polki były faworytkami starcia półfinałowego. Potwierdzały to od pierwszych piłek, ponieważ na korcie w Cali wyglądały pewniej od rywalek i szybko przejęły kontrolę nad meczem. Pierwszy set to prawdziwy popis Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy. Już w pierwszym gemie przełamały rywalki, a chwilę później odskoczyły na 2:0. Od stanu 3:2 wygrały trzy kolejne gemy i w około godzinę zakończyły partię 6:2.

Zdecydowanie bardziej wyrównany i dłuższy był drugi set, który trwał ponad godzinę. Lepiej rozpoczęły go reprezentantki Polski, które zanotowały dwa przełamania i prowadziły 3:0. Wydawało się, że lada moment zameldują się w finale. Wówczas nastąpił nieoczekiwany zryw rywalek, które zdobyły cztery gemy z rzędu i wyszły na prowadzenie 4:3. Końcówka była bardzo wyrównana i ostatecznie doszło do tie-breaka. Ten znów rozgrywany był pod kontrolą Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy. Polskie tenisistki wygrały tie-breaka 8:6 i zameldowały się w wielkim finale turnieju Challenger w Cali, który ma rangę punktową WTA 125

Weronika Falkowska (Polska, 2) / Katarzyna Kawa (Polska, 2) – Amina Anszba / Elvina Kalieva (USA) 6:2, 7:6(6)

O tytuł z Azjatkami

Przeciwniczkami Polek w walce o tytuł w Cali będą Azjatki. W sobotni wieczór Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa zmierzą się z Kyoką Okamurą z Japonii oraz Xiaodi You z Chin. Zdaniem bukmacherów faworytkami meczu będą rozstawione z dwójką Polki, jednak o wygraną nie będzie łatwo. Spotkanie rozpocznie się w sobotę około 20:30 czasu polskiego. Jeżeli Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrają, to ta pierwsza zadebiutuje w TOP 100 rankingu deblowego WTA.