Fantastyczny Hurkacz w półfinale turnieju ATP 1000 w Montrealu

Strona głównaTenisFantastyczny Hurkacz w półfinale turnieju ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz osiągnął kolejny duży sukces. Sklasyfikowany na 10. miejscu rankingu ATP tenisista w trzech setach pokonał Nicka Kyrgiosa i zameldował się w półfinale turnieju National Bank Open rangi ATP 1000 w Montrealu. Przed meczem faworytem bukmacherów i ekspertów był rywal Polaka, jednak Hurkacz znalazł na niego sposób. Prawdziwym popisem reprezentanta Polski był decydujący set, w którym wygrał aż 6:1. W półfinale Hubert Hurkacz zagra z lepszym z pary Casper Ruud (Norwegia) – Felix Auger-Aliassime (Kanada).

Niezwykle wyrównane dwa pierwsze sety

Choć to Hubert Hurkacz (10. ATP) zajmuje wyższe miejsce w rankingu ATP, to jednak faworytem meczu wydawał się być Nick Kyrgios (37. ATP), który ma za sobą kapitalne tygodnie. Obaj tenisiści od początku starcia wyglądali bardzo dobrze i grali niezwykle mocno. Wymiany były dynamiczne i brakowało tych z licznymi odbiciami po obu stronach siatki. Zawodnicy starali się kończyć akcje tak szybko, jak to było możliwe. W pierwszym secie obaj pilnowali swojego podania i doszło do tie-breaka. Wcześniej zarówno Hurkacz, jak i Kyrgios mieli zaledwie po jednej szansie na przełamanie rywala. Tie-breaka pierwszego seta lepiej zaczął Polak, który szybko wyszedł na prowadzenie 4:1. Później kontrolował sytuacje i ostatecznie zakończył rozgrywkę 7:4

Drugi set miał bardzo podobny przebieg i ponownie nie oglądaliśmy w nim żadnego przełamania. Na początku partii obaj zawodnicy mieli pewne problemy przy swoim podaniu i bronili kilku breakpointów, jednak ostatecznie utrzymali swoje podanie. Znów o wszystkim decydował tie-break. Tym razem większą skuteczność w decydujących piłkach zachował Kyrgios i wygrał tę część 7:5.

Popis Hurkacza w trzecim secie

Trzeci set tego ćwierćfinału to prawdziwy popis Huberta Hurkacza. Doskonale wszedł w partię i już przy pierwszej okazji przełamał serwis Kyrgiosa. Po chwili zrobiło się 3:0. Wówczas jedynego gema w tym secie wygrał Kyrgios. Kolejne trzy padły łupem rozpędzonego reprezentanta Polski, który wygrał 6:1. Tak gładkie zwycięstwo w trzeciej partii to spore zaskoczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę przebieg dwóch poprzednich setów. Dzięki temu zwycięstwu Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju National Bank Open ATP 1000 w Montrealu, gdzie zmierzy się z lepszym z pary lepszym z pary Casper Ruud (Norwegia) – Felix Auger-Aliassime (Kanada).

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Nick Kyrgios (Australia) 7:6(4), 6:7(5), 6:1